Ważne

Crowdfunding w służbie innowacyjności

Mogłoby się wydawać, że świat mobilnych technologii rozwija się coraz wolniej. Kolejne urządzenia mają więcej RAMu, rdzeni czy megapikseli, ale brakuje innowacji. Co prawda kilku producentów stara się je wprowadzić, jak na przykład LG modularną budowę w G5, czy elastyczny ekran we Flexie, jednak większość urządzeń mobilnych dalej opiera się na klasycznych konstrukcjach. Istnieją pomysły, które są w stanie wprowadzić innowacyjność do istniejących już urządzeń. Liczne z nich można znaleźć na platformach crowdfundingowych.

Większość z was pamięta pewnie Yotaphone – rosyjski smartfon z topową, jak na swoje czasy, specyfikacją oraz wyświetlaczem e-ink na tylnym panelu. Dzięki korzystaniu z drugiego wyświetlacza można było znacznie wydłużyć czas działania na pojedynczym ładowaniu. Jednakowoż cena smarfona została ustalona na bardzo wysokim poziomie, co sprawiło, że część zainteresowanych klientów zwróciła się ku innym producentom. Jeśli i wy byliście zainteresowani ekranem e-ink na pleckach swojego telefonu, a zdecydowaliście się jednak kupić IPhone’a, to popSLATE 2 jest dla was odpowiednią propozycją. Producent określa urządzenie jako elektroniczny czytnik, smartwatch i etui z baterią w jednym. Nie jest to nic innego jak wyświetlacz e-ink z dodatkowym akumulatorem upchnięty w pokrowcu o grubości około 4 mm. Co więcej, producent twierdzi, że dzięki korzystaniu z energooszczędnego ekranu i dodatkowej baterii możliwe jest podwojenie czasu działania na baterii. PopSLATE kosztuje na indiegogo 79$ (+20$ za przesyłkę do Polski), czyli trochę poniżej 400 zł. Jest to akceptowalna cena, biorąc pod uwagę możliwości tego akcesorium. Urządzenie można zamówić tutaj.

Dalej musimy pamiętać o ładowaniu zarówno smartfona, jak i tego urządzenia. Co jeśli wieczorem podłączymy telefon do ładowania, a rano okaże się, że nie włożyliśmy wtyczki do kontaktu? Wtedy z pomocą może nam przyjść iTron. Jest to najszybszy powerbank. I tu należy się wyjaśnienie – chodzi o szybkość ładowania tego akcesorium, a nie urządzeń przezeń ładowanych. iTron posiada wbudowaną baterię o pojemności 9000 mAh i dzięki dołączonej stacji dokującej jest w stanie naładować ją do pełna w 18 minut. Możliwe jest również ładowanie tego akcesorium dzięki tradycyjnej ładowarce microUSB, jednak trwa to odpowiednio dłużej. Wymieniona wyżej stacja dokująca może poza samym urządzeniem ładować do 3 urządzeń, dzięki wbudowanym portom USB. Zarówno iTron, jak i akcesorium do niego dołączone, wspierają technologię QuickCharge 2.0, co pozwala szybko naładować kompatybilne urządzenia. Powerbank wraz ze stacją dokującą kosztuje, podobnie jak popSLATE, 79$(+15$ za przesyłkę do naszego kraju). W mojej opinii jest to dość wysoka cena, jednak iTron może okazać się nieoceniony w sytuacjach awaryjnych. Można go zamówić tutaj.

https://www.youtube.com/watch?v=hLqzQlOXILs

Co jednak, gdy nawet mimo naładowanego akumulatora telefon z ważnymi danymi odmówi współpracy? Zbawienny w takich okolicznościach może okazać się uprzednio zrobiony backup. Można to rozwiązać za pomocą chmury (której część osób nie ufa) lub za pomocą dysku fizycznego. W większości usług w urządzeniach mobilnych można ustawić częstotliwość, z jaką ma być wykonywana kopia zapasowa. Do tej pory brakowało rozwiązania umożliwiającego systematyczny backup telefonu czy tabletu na nośniku fizycznym (innym niż karty microSD), bo przecież mało kto podłącza regularnie dysk zewnętrzny do swojego urządzenia. Z pomocą przychodzi nam MEEM. Jest to połączenie pendrive’a z kablem do ładowania. Wykonuje on automatyczny backup danych z telefonu, gdy ten jest ładowany. Dostępne są wersje 16 i 32 GB dla urządzeń z Androidem i IOS i kosztują one od £40 do £56 (+£10 za przesyłkę do Polski). Znowu mamy do czynienia, w moim mniemaniu, z bardzo wysoką ceną, jednak ponownie to urządzenie może pomóc nam uniknąć przykrych konsekwencji utraty danych. Osobiście uważam, że lepszym rozwiązaniem jest wykonywanie backupu w chmurze lub na karcie microSD. Jednak jeśli ktoś chce mieć pełną kontrolę nad swoimi danymi i nie ma możliwości rozszerzenia pamięci w swoim urządzeniu, jest to dobre rozwiązanie. Jeśli jesteście zainteresowani tą propozycją to musicie się spieszyć bowiem jest ona dostępna tylko do około godziny 20 tutaj.

Z jakimi ciekawymi akcjami crowdfundingowymi ostatnio się spotkaliście? Dajcie znać czy wspieracie tego typu projekty!

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona