Ważne

Ogromny akumulator od ZeroLemon już dostępny dla LG V10

Czasy telefonów, które na jednym ładowaniu baterii wytrzymują tydzień, dawno odeszły w niepamięć. Są jednak sposoby, aby znacznie wydłużyć życie swojego smartfona. Firma ZeroLemon właśnie wprowadziła na rynek gigantyczną, bo oferującą pojemność aż 9000 mAh, baterię dla LG V10.

Rozładowujący się zbyt szybko smartfon to zmora naszych czasów. Nie pomoże szybkie ładowanie, noszenie ze sobą kabla do ładowania – zawsze trafimy na taką sytuację, kiedy telefon rozładuje się w najbardziej potrzebnym momencie. Zamiast przeklinać na producentów sprzętu warto zastanowić się, czy sami nie możemy przedłużyć czasu pracy baterii w telefonie.

Jeden z prostszych sposobów to zakupienie akumulatora wbudowanego w etui do telefonu. Zamiast nosić ze sobą osobny powerbank, o którym łatwo możemy zapomnieć lub go zapodziać, lepiej mieć dopasowany na stałe do smartfona zasilacz w formie zewnętrznej obudowy, która dodatkowo chroni urządzenie.

Firma ZeroLemon to producent ekstraordynaryjnych zasilaczy. Ostatnio pisaliśmy, że wypuściła ona na rynek etui z baterią 8500 mAh dla telefonów Galaxy S6 edge+ i Galaxy Note 5. Taka dodatkowa bateria pozwala nawet trzykrotnie wydłużyć pracę smartfonu. Ale 8500 mAh to nie było ostatnie słowo ZeroLemon.

Bateria ZeroLemon dla LG V10

Bateria ZeroLemon dla LG V10, fot. Amazon

Dowiadujemy się, że właśnie na rynek trafiły akumulatory 9000 mAh dla LG V10. Można je już nabyć za pośrednictwem chociażby Amazona za 60 dolarów. Po założeniu takiego etui nasz telefon nie będzie tylko dłużej pracował, ale będzie odczuwalnie grubszy. Całkowita grubość LG V10 wyniesie bowiem 17,8 mm – całkiem sporo jak na smartfon.

Grubość to nie jedyny mankament baterii ZeroLemon. Etui nie obsługuje modułu NFC, co skutkuje zablokowaniem tej technologii jeżeli założymy obudowę na telefon. W zamian oprócz ogromnej baterii otrzymujemy całkiem silne etui, które dodatkowo ochroni smartfon, a także obsługę szybkiego ładowania baterii. Warto?

źródło: Android Police

Komentarze

 • Rafał K.

  “ekstraordynaryjny” – co to za słowo Panie Redaktorze, chyba chciał Pan napisać “niezwykły”. Nie zaśmiecajmy języka, jeśli istnieją ładne polskie odpowiedniki.

  • marcjan

   Panie mądry, słowo ekstraordynaryjny jest jak najbardziej polskim słowem. A nawet staropolskim.

   Swoją drogą bardzo ładnym. Podczas czytania także zwróciłem uwagę na jego użycie i wydało mi się bardzo sympatyczne w tym kontekście. Zestawienie obecnej, nowoczesnej technologii ze staropolskim słownictwem.

   Zamiast odnieść się do artykułu, wolałeś szukać dziury w całym, pozując na obrońcę naszej mowy. Tylko, że wypadałoby ją najpierw znać. Wstyd.

   • Dokładnie. Wystarczyło zajrzeć do słownika PWN:
    http://sjp.pwn.pl/sjp/ekstraordynaryjny;2556321

   • Snowman Frost

    Przymiotnik “ekstraordynaryjny”, choć funkcjonował niegdyś w języku polskim to z całą pewnością polskim nie jest. Jego rodowód jest łaciński.

    • marcjan

     Oczywiście, że pochodzi z łaciny. Podobnie zresztą jak słowo np. angielskie “extraordinary”.

     Autor komentarza zarzucił zaśmiecanie języka polskiego. I to jest właśnie wyjątkowo śmieszne, bo jakże można zaśmiecać język polski słowem, które funkcjonuje w nim od setek lat?

     I oczywiście jest to jak najbardziej polskie słowo, choć faktycznie rodowód jego jest łaciński.

     • Snowman Frost

      Przymiotnik “ekstraordynaryjny” jest obcym/zapożyczonym wyrazem języka polskiego. Nie jest zatem wyrazem rodzimym/polskim.

     • Następny tekst obiecuję napisać bazując wyłącznie na rodzimych, prasłowiańskich źródłosłowach.

     • Snowman Frost

      Panie Michale, proszę używać słów, które uzna Pan za stosowne, rodzimych bądź obcych. Mojego komentarza nie należy rozumieć jako zarzutu. Jego celem było jedynie sprostowanie twierdzenia, że przymiotnik “ekstraordynaryjny” jest wyrazem polskim. Jest to wyraz obcy, ale też nie jest z tego powodu gorszy od innych, na przykład rodzimych. Życzę miłego dnia:)

  • Trudno mi coś rzec na takie dictum ;)

  • emejzing

   To taki emejzing jaki używa, ups, nadużywa apple :D

 • Stefan P.

  Kolejną zaletą tak wielkiej baterii, będzie skrócenie czasu niepotrzebnych rozmów telefonicznych (zapewne swoje waży).

 • 85d

  coś za coś. Albo grubość “karty kredytowej”, zachwyt nad designem- albo akumulator z prawdziwego zdarzenia i 25h+ Screen on time.Nie da się pogodzić tych dwóch zależności.Aku o takiej pojemności musi mieć swoje rozmiary.Nie przeskoczymy tego. Tak więc albo bawimy się w powiększane akumulatorki i nie narzekamy na powiększone rozmiary, cieszymy się czasem pracy – albo zachwycamy się designem i nie biadolimy że “smartfon mi pada po jednym dniu”.

 • Damian R

  “Czasy telefonów, które na jednym ładowaniu baterii wytrzymują tydzień, dawno odeszły w niepamięć.” To jest nieprawda. Wystarczy korzystać ze smartfona tak jak kiedyś z telefonów – zero internetu, powiadomień, wymagających gier, itd. a bez problemu do tygodnia można dobić na pojedynczym ładowaniu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona