Ważne

MIUI 7.2 dostępne w Chinach, globalne udostępnienie wkrótce

MIUI jest przez wielu uważany za najlepsze oprogramowanie na świecie. Chociaż nie można tego oczywiście rozstrzygnąć jednogłośnie, to zdecydowanie należy ono do grupy najbardziej rozbudowanych, intuicyjnych i dających mnóstwo różnych możliwości. Jest także stale rozwijane i w Chinach pojawiła się już wersja 7.2. Globalny proces udostępniania rozpocznie się wkrótce.

Aktualizację można przeprowadzić przez kanał OTA lub zrobić to samodzielnie, pobierając i wgrywając paczkę instalacyjną. Obecnie MIUI 7.2 (Stable) dostępna jest dla siedmiu modeli:

Około 9 marca, czyli za mniej-więcej tydzień, MIUI 7.2 trafi na kolejne urządzenia:

Wśród zmian znalazła się możliwość przenoszenia aplikacji, plików i zdjęć do nowego smartfona przy pomocy Mi Mover, ulepszone zostały również funkcje związane z szukaniem, blokowaniem i wymazywaniem pamięci urządzenia w przypadku zgubienia/kradzieży, a także wprowadzono opcję Customize Wallpaper Carousel, czyli dodawanie obrazków do ulubionych i możliwość dzielenia się nimi ze znajomymi.

Pełny wykaz zmian dostępny jest pod linkiem. Tam też można pobrać wersję Stable MIUI 7.2 dla ww. urządzeń.

Źródło: MIUI

Komentarze

 • buzzyliszek

  “MIUI jest przez wielu uważany za najlepszy system operacyjny na świecie.”? System?

  • Taki skrót myślowy, ale doprecyzowałem, skoro kłuło Cię to w oczy.

   • cyc997

    Swoją drogą miui tak bardzo ingeruje w androida, że można je śmiało nazwać osobną dystrybucją. Co prawda opiera się na androidzie, jednak posiada własny cykl wydawniczy i numeracje.

    • Lawstorant

     Tak samo jak Sense, TouchWizz, EmUi, UXP… To tak jakbyś sobie zamiast unity wgrał cinnamona i twierdził że teraz twoje ubuntu to już inna dystybucja…

     • Konrad Uroda-Darłak

      No nie do końca. Wymienione przez Ciebie nakładki są uzależnione od kolejnych wydań Androida, a MIUI idzie sobie niezależnie. Nierzadko kolejne wersje MIUI nie mają nic wspólnego z kolejnymi wydaniami Androida.

     • jasiuc56

      Właśnie,ale ludzie, którzy nie korzystali z tego systemu nie mają o tym pojęcia.

     • Lawstorant

      Jak najbardziej nie. Nowy sense był na romach dla M7 zanim przyszedł na niego kitkat. MiUi jest niczym innym niż nakładką.

     • Konrad Uroda-Darłak

      Niech Ci będzie – nie mam zamiaru Cię przekonywać.

     • cyc997

      Nie do końca to bardziej porównanie Ubuntu do minta jako całości niż unity do Cinnamon. Tu bardziej porównujemy dystrybucję, gdzie jedna bazuje na drugiej.

     • Lawstorant

      Mylisz się. Zobacz na jakim poziomie MiUi ingeruje w Androida. Na takim samy jak TouchWizz albo inne nakładki. Gdyby był to inny system to nie dostaliby certyfikacji od google.

     • cyc997

      I nie dostają. Między innymi dlatego jest problem z dostępnością ich smartfonow na zachodnich rynkach, gdzie szanuje się prawo patentowe. Ingerują dużo bardziej, choćby tym że odrazu masz root i możliwość zarządzania uprawnieniami aplikacji.

     • jasiuc56

      Nie,Miui to zupełnie co innego i nie ma znaczenia pod jakim androidem pracuje.

  • jasiuc56

   Tak,bo to samodzielny system oparty na androidzie.

 • Antek Matek

  Modyfikacja androida jakoch wiele nic specjalnego.

  • jasiuc56

   Żartujesz? To najlepszy system, a nie typowa nakładka, ale skąd możesz o tym wiedzieć jak nawet nie miałeś telefonu Xiaomi w ręku.

   • adq

    a dlaczego ma żartować? mam mi4c, ale z MIUI rozstałem się po tygodniu – co z tego, że wygląda “prawie jak iOS”, skoro co chwila wyskakują żenujące babole takie jak zabijanie wszystkich apek po kilkunastu minutach od wyłączenia ekranu czy przyspawanie na sztywno skrótów na ekranie blokady – możesz sobie mieć własny ulubiony dialer czy apkę aparatu, ale z lockscreen’a i tak zostaną uruchomione te standardowe; no i jeszcze ten wspaniały pasek statusu, gdzie ikony oraz tekst są wielkości półtora plemnika bez możliwości powiększenia
    niniejszym – korzystaj sobie, ale odpuść sobie nawracanie świata na korzystanie z jedynego słusznego MIUI, co uporczywie czynisz pod tym newsem

 • saint_karol

  Dzięki miui zmieniłem zdanie co do androida. A jeśli chodzi o wizualną stronę to nie widzę ładniejszych alternatyw. :)

Przeczytaj następny wpis

Sony Xperia Z5 otrzymuje Androida 6.0 Marshmallow

Na razie w Japonii, ale dzięki temu wiemy, jakich zmian i nowości się spodziewać

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona