Wiko VIEW

BlackBerry może pokazać na MWC 2016 nowy smartfon z Androidem

Niektórzy producenci oficjalnie zapowiedzieli, co zaprezentują podczas MWC 2016. Inni natomiast skrzętnie ukrywają wszelkie informacje o swoich premierach, więc możemy się tylko domyślać, z czym przyjechali do Barcelony. Tak też jest w przypadku BlackBerry. Jednak plotka głosi, że na dniach światło dzienne ujrzy drugi w ich portfolio smartfon z Androidem.

Kanadyjczycy szczerze przyznali, że wiążą swoją przyszłość z OS-em Google oraz że mają w planach kolejne smartfony z tym systemem operacyjnym. Wszystko uzależniano od sukcesu rynkowego Priv, a ten, mimo dość wysokiej ceny, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem i nierzadko wyprzedawał się na pniu. Oczywiście daleko mu do miana bestsellera, ale można go uznać za udany eksperyment i zapowiedź kolejnych urządzeń z Androidem.

Jeszcze w listopadzie 2015 roku doszły nas słuchy, że BlackBerry pracuje nad nowym modelem o nazwie kodowej Vienna. Podobnie, jak Priv, ma zostać wyposażony w fizyczną klawiaturę QWERTY – znak rozpoznawczy smartfonów z jeżynką na obudowie. Jednak w tym przypadku nie ma być ona wysuwana – całość jest “jednoczęściowa” (tzw. batonik).

Choć do tej pory niewiele słyszeliśmy o Viennie, to pojawiła się plotka, że zadebiutuje on podczas rozpoczynających się właśnie targów MWC 2016. Samo BlackBerry nie zapowiedziało jednak swojej konferencji, co wskazywałoby na “cichą” premierę. Z jednej strony jest to dość mało prawdopodobne, ponieważ skoro Kanadyjczycy dopiero zaczynają swoją przygodę z Androidem, to powinni intensywnie promować każdą kolejną nowość z tym systemem operacyjnym. Z drugiej zaś strony mówi się, że Vienna będzie przedstawicielem średniej półki (CEO marki, John Chen, powiedział bowiem swojego czasu, że i taka pozycja jest w planach), a te nie zawsze prezentowane są z tzw. pompą.

Źródło: Tech News Today

Komentarze

 • Generau

  Niepojęte . Taki wspaniały system jak BB10 idzie w odstawkę . Wszędzie android .

  • niecierpięandroida

   Nawet nie w odstawkę ale najprawdopodobniej go sprzedają. Gdyby tylko poszedł w odstawkę to w swoim sklepie z aplikacjami BBW nie robili by takiego burdelu. Po ich ruchach wygląda na to że zamykają swój sklep z aplikacjami. Zlikwidowali wszelkie projekty developerskie, wsparcie dla developerów. Nie ma nawet już wsparcia dla klientów sklepu. Dobrze że zdążyłem jeszcze kupić Passporta bo niestety BB RiP :(

   • Generau

    Dzisiaj otrzymałem trzy aktualizacje do aplikacji , to chyba jednak coś tam jeszcze chlipie . Nie mam szczęścia do lubianych przeze mnie systemów . BB uśmiercają , a WP podają na razie Pavulon .

    • niecierpięandroida

     Ba… nawet pojawiają się nowe aplikacje w BBW. Ale co z tego jak samo BB namawia developerów żeby przenosili aplikacje do amazon appsstore.

     Zamknęli program Built for BlackBerry i wszystkie inne programy developerskie i kasują wszelkie wsparcie dla programistów BB10. W BBW są coraz większe problemy, często nie można pobrać kupionych już programów. Wsparcie nie działa prowadzi do strony 404. Nie ma z nimi żadnego kontaktu. Nie można pobrać uaktualnień dla samego BB10 choć na stronie wsparcia piszą żeby daną zainstalować. itd. itd.

  • Marcin Wojciechowski

   To bardzo smutne i przykre… Niestety zielony robot jest tak rozpowszechniony jak tlen w powietrzu…

 • lomax

  A niech pokazują, pewnie cena będzie znowu kosmiczna. Bardzo lubię BB OS ale świat zdecydowanie podzielił się na ios i android. Pożyjemy zobaczymy…

  • Marcin Wojciechowski

   Niestety taka prawda branża mobilna podzielona jest na dwa światy świat zielonego robota i nadgryzionego jabłka i dla innych systemów obawiam się, że raczej już może nie być miejsca… Dlatego też BlackBerry musiał iść za ciosem i przesiąść się na Androida. Mam nadzieję, że wprowadzi interfejs znany z BB OS 10 ze znakomitym hubem oraz sterowany za pomocą prostych i intuicyjnych gestów bez zbędnych przycisków fizycznych.

 • Marcin Wojciechowski

  Na co oni jeszcze czekają?! Mam nadzieję, że BlackBerry zaprezentuje jakiś nowy model i pokaże jak powinien działać Androida na sprzęcie innym niż Nexusy. Mimo, że aktualnie chwilowo nie korzystam ze smartfona BlackBerry (leży w szufladzie i czeka na lepsze czasy) to mocno trzymam kciuki za kanadyjskiego producenta.

 • lomax

  Dokładnie I nawet ci imigranci mają albo ios albo androida

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona