Ważne

Storytel – audiobooki w abonamencie za 30 złotych

Są usługi VoD (wideo na życzenie), jest Spotify (streaming muzyki), Legimi bez limitu (dostęp do zbiorów książek, które możemy czytać w ilości jakiej chcemy i kiedy chcemy), a teraz także Storytel – usługa dająca nam dostęp do tysięcy audiobooków online. Na polskim rynku jest bardzo świeża – zadebiutowała właśnie dziś.

Zapytacie na pewno jak obszerna jest oferta pozycji dostępnych w języku polskim. Już odpowiadam na to pytanie – aktualnie dostępnych jest 600 tytułów w naszym języku. Na ofertę składa się jednak również 16 tysięcy audiobooków i 4 tysiące książek elektronicznych w języku angielskim. I, co najważniejsze, ma być stale rozszerzana o nowe pozycje.

W ramach miesięcznego abonamentu, który wnosi 29,90 złotych, użytkownik otrzymuje nieograniczony dostęp do całej biblioteki. Streaming odbywa się online, natomiast pięć wybranych książek można zapisać w trybie offline, by móc ich słuchać bez potrzeby połączenia się z internetem.

Usługa dostępna jest na smartfonach i tabletach z Androidem i iOS, jak również na sprzęcie z Windowsem. W aplikacji możemy zmieniać szybkość odtwarzania, włączyć automatyczne wyłączenie programu po ustawionym czasie słuchania, jak również, co bardzo istotne, przełączać się pomiędzy wersją słuchaną a czytaną, pod warunkiem, że dostępna jest także w formie ebooka.

Z usługi można skorzystać za darmo w ramach dwutygodniowego okresu próbnego – myślę, że to świetna okazja dla osób, które dotychczas nie potrafiły lub nie chciały przekonać się do konsumowania książek w ten sposób.

Ze Storytel na świecie korzysta ponad 200 tysięcy subskrybentów. Pan na najbliższe miesiące w Polsce to przede wszystkim zbudowanie rozpoznawalności marki oraz rozbudowywanie oferty dostępnej w języku polskim.

źródło: Storytel

Komentarze

 • A jak wygląda w takim wypadku porównanie z audioteka?

  • Audioteka pozwala na streaming audiobooków w ramach opłaty abonamentowej?

   Jeśli chodzi o pozycje – z tego, co widzę, to w wielu przypadkach jest tak, że to, co jest w Storytel – nie ma w Audiotece i odwrotnie ;)

   • Ha. Ciekawe – ciągle bylem uświadomiony w tym, ze Audioteka tez może być w abonamencie.

    • Właśnie nie może, dlatego Storytel wygląda pod tym względem bardzo interesująco.

     • Poczekam z dwa, trzy miesiące az się rozwinie i wtedy popatrzę ;)

     • W Audiotece jest dostępny abonament. Wynosi 19.99 zł i w ramach tej opłaty możemy pobrać raz w miesiącu jedna wybrana pozycję z katalogu. Jakość materiałów jest naprawdę wysoką (głosy, interpretacja, słuchowiska z specjalnie stworzona ścieżka dźwiękowa np. Niezwyciężony Lema lub Bladeruner Dicka.

     • O tym abonamencie słyszałam. Ale z tego, co wiem, w ramach niego nie można streamować i bez limitu słuchać innych pozycji niż ta, którą pobraliśmy (w ilości jednej)?

  • Porównanie z Audible również byłoby na miejscu – abonament podobnej wysokości, tyle że w Audible mamy limit jednej książki na miesiąc (za to otrzymujemy dany audiobook na własność). Oczywiście nie ma polskich audiobooków, ale nie każdemu to przeszkadza.

 • DanSlenders

  Ciągle wolę klasyczną książkę :)

  • Klasyczną… ale ebooki do siebie dopuszczasz czy tylko papier? ;)

   • DanSlenders

    Dopuszczam, ale tylko pod jednym warunkiem – gdy fizycznego egzemplarza nie mam gdzie/jak/kiedy dostać ;)

    • Krzysztofsf

     Gdu biblioteczka przekroczy tysiac pozycji zaczniesz kupowac tylko wybrane ksiazki a reszte wystarczy miec w ebooku.

  • mati2172

   Też uważam że tradycyjnej książki nic nie zastąpi. Jednak przynajmniej ja mam coraz mniej czasu na to by spokojnie sobie usiąść i poczytać. A audiobooki można słuchać w samochodzie czy idąc przez miasto. Uważam że to świetna opcja by nadrobić niektóre tytuły ;)

 • Berserker

  kolejny abonament.

 • Krzysztofsf

  Allplayer + Ivona i mozna odsluchiwac kazdego ebooka.

  • GAN GUN

   Chyba żartujesz.
   Słuchanie audiobooka, to przyjemność porównywalna do słuchania muzyki. Mam ulubionych lektorów, dzięki którym przenoszę się w świat książki.
   Ivona to KALECZENIE słuchu.

   • Krzysztofsf

    Zalezy, czy ktos potrzebuje “sluchowiska radiowego” czy przeczytania ksiazki. Ja np. szybko czytam i wszelkie formy odsluchu sa dla mnie lekko denerwujace z racji zwolnienia akcji. Przechodze na sluchanie w sytuacjach, gdy wciagnalem sie w ksiazke i musze przerwac przerwac czytanie a sytuacja umozliwia przejscie na sluchawki.

    • GAN GUN

     Mnie do rozpoczęcia przygody z audiobookami zmusiły problemy ze wzrokiem.
     Książki czytałem wolno, rozkoszując się ich rytmem. Dobry rektor potrafi oddać przynajmniej część treści. Słuchając syntezatora, muszę najpierw usłyszeć informację, potem poukładać w głowie bezsensowny potok słów, w obdarzone jakimś sensem zdania i dopiero na koniec zrozumieć ich treść i sens całości.

     To taka różnica, jak między pięknie podanym obiadem, a wiadrem wylewanych pomyj (resztek).

     • Krzysztofsf

      Jak widac, sa rozne techniki odbioru. Ja ksiazki czytam szybko i po chwili nie widze tekstu a “film”. Odbior sluchowy we wszystkich formach jest dal mnie ewidentnie zastepczy.

 • Cena usługi niezbyt zachęcająca. Ciekawe jaka jest jakość przygotowanych materiałów. W sumie obecna oferta polskiego serwisu Audioteka wydaje się bardziej interesująca.

 • D-fens

  Czy tylko ja mam pecha i po zalogowaniu apka jest po szwedzku? Jak tylko się wyloguję to mam po polsku.
  Wiecie może jak zrezygnować z okresu próbnego? Albo mam zły dzień i słabą tolerancję albo aplikacja jest kulawa.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona