Lumia 650 w wersji XL na zdjęciach

Nieco skrócę całą historię i zacznę od tego, że jedna z plotek głosiła, że w tym roku zadebiutuje jedynie Lumia 650. Później pojawiła się sugestia, że Microsoft pracuje nad Lumia Phone X, wspierającą tryb Continuum. Teraz natomiast wyciekły zdjęcia nowej/starej Lumii, tym razem 650 XL.

Ma to być nieco większa wersja Lumii 650, z 5,4-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 210 lub 212, diodą doświetlającą LED obok przedniego aparatu oraz systemem operacyjnym Windows 10 Mobile. Na zdjęciu powyżej przyrównano ją do Nokii Lumii 1520, aby dać podgląd, z jakiej wielkości smartfonem mamy do czynienia.

W tym miejscu jednak pojawiają się pewne nieścisłości. Serwis źródłowy sugeruje, że Lumia 650 XL pojawiała się poprzednio w przeciekach jako Lumia 850 i pod taką właśnie nazwą zadebiutuje ostatecznie na rynku. Jak może pamiętacie, wcześniejsze doniesienia na temat 850-tki mówiły o zastosowaniu 5,7-calowego wyświetlacza IPS o rozdzielczości Full HD (1080×1920) oraz ośmiordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 617 – mamy tu więc naprawdę spore rozbieżności. Zwłaszcza, że przy wymiarach 155,9×77,23×8,5 mm 5,4-calowy ekran oznaczałby jednocześnie obecność gigantycznych ramek pod i nad nim.

Być może Microsoft razem z Lumią 650 zaprezentuje jej wariant XL. Może też Lumia 650 XL zadebiutuje osobno pod taką nazwą lub jako Lumia 850. A może też plotka okaże się jednak prawdą i pierwsza z ww. będzie jedyną nową Lumią pokazaną przez giganta z Redmond w tym roku.

Źródło: Nokiapoweruser

Komentarze

 • adam

  jak zaczynasz się gubić to może jakoś posegreguj te doniesienia. Skoro to jest twoja praca na tym portalu to weź to ogarnij zamiast się żalić. Jeśli cie to jednak przerasta proponuję zmienić pracę np w Biedronce tam na pewno się nie pogubisz.

  • Nigdzie nie napisałem, że mnie to przerasta i na pewno się nie żalę. Gwoli ścisłości – “ogarnięte” to jest w trzecim akapicie.

 • Na dobrą sprawę, nie pojawiło się żadne ogólne oświadczenie ze strony MS, jak przynajmniej sądzę, więc gubić się można w plotach, co niekoniecznie ma związek z “nadążaniem” za samą firmą, ale to w sumie bez większego znaczenia.

  ODnośnie samej komórki – niech zostawią tego snapa 2XX w spokoju i przejdą na coś co poprawi pracę urządzenia, bo podstawowe procesory moga mieć problem z W10, szczególnie teraz, kiedy jest jeszcze “zabugowany”.

 • DrCox

  Co ma nadążanie za Microsoftem do nadążania za jakimiś niepotwierdzonymi plotkami na jego temat? Trochę rzetelności ludzie.

 • Waldek W (valdi71)

  Panie Grzesiu…więcej sprawdzonych i rzetelnych artykułów oraz informacji! Proszę mniej domysłów, plotek i przypuszczeń, bo to akurat te to każdy z nas może sobie “budować” w swych głowach. Na stronie takiej ja ta chciałbym poczytać o czymś sprawdzonym, a nie wymyślonym przez kolejnego “redaktora”.

 • Generau

  Wiele się słyszy o porzuceniu przez MS serii Lumia .

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona