Wiko VIEW

Dwa dni pracy na pojedynczym ładowaniu to nie problem dla Galaxy S7?

W ogromnej większości użytkownicy zmuszeni są ładować swoje smartfony codziennie. Czas pracy urządzenia można oczywiście wydłużyć, ale zwykle wiąże się to z różnymi wyrzeczeniami. Sami producenci tę kwestię bagatelizują, skupiając się przede wszystkim na podzespołach i użytych materiałach.

Owszem, na rynku są dostępne smartfony, które potrafią popracować nieco dłużej na pojedynczym ładowaniu. Wkrótce może dołączyć do nich Samsung Galaxy S7 – tak przynajmniej sugerują zrzuty ekranu, które opublikował na swoim profilu na Twitterze Eldar Murtazin. Z opisu dowiadujemy się, że chodzi konkretnie o wersję Dual SIM oraz że urządzenie działało pełne dwa dni (z czego 4 i pół godziny z aktywnym ekranem z ustawioną jasnością na 75%) i cały czas włączoną łącznością LTE (z 3 GB pobranych danych).

Samsung Galaxy S7

Ciekawe czy taki czas pracy (przy takich lub podobnych parametrach) będzie standardem dla Galaxy S7. Oznaczałoby to, że Samsung zadbał również (w końcu) i o tę kwestię. Ciekawe też, w jakim stopniu “przysłużył” się temu bardziej pojemny akumulator (3000 mAh) oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow, który podobno pozwala urządzeniom działać dłużej na pojedynczym ładowaniu. Swój udział w tym ma też zapewne bardziej energooszczędny procesor (Qualcomm Snapdragon 820/Exynos 8890).

AKTUALIZACJA, 07.02.2016, godz. 12:50

Okazuje się, że powyższe screeny nie dotyczą Samsunga Galaxy S7:

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Źródło: @eldarmurtazin

Komentarze

 • DanSlenders

  W końcu wynik nie jest lipny, a standardowy.
  Wielki postęp w krainie Samsunga

  • Przecież są to screeny z A7 a nie z S7. Ten rosjanij sam to sprostował na swoim koncie Twittera.

   • DanSlenders

    Co w zasadzie sensu mojej wypowiedzi nie zmienia ;)

 • Konrad Uroda-Darłak

  Jakie 2 dni pracy? Ja tam widzę 4,5h pracy, a reszta to leżenie odłogiem.

 • Krzysztof

  Bardzo podobne czasy można uzyskać na A5 2016. Posiadam ten telefon (bateria 2900mAh) i faktycznie mogę potwierdzić tak długi czas pracy bez ładowania w międzyczasie. W przypadku A5/A7 Samsungowi udało się połączyć (przez przypadek?) nie grzejący się procesor wraz z całkowicie wystarczającym ekranem HD zamiast 2K. Po raz pierwszy w przypadku Samsunga nie trzeba się martwić o energię w ciągu intensywnego dnia pracy.

  • Potwierdzam :) moje testy pokazują dokładnie to samo.

   • Fedex4

    Na androidpolice wyjaśnili sprawę – Murtazin wcale nie napisał, że to s7, to są wyniki właśnie dla A5. Nie tylko Wy daliście się podpuścić

    • Niestety, ale i tak czasem bywa. Wpis został zaktualizowany.

 • Adam

  Musisz bardziej przykładać się do pracy. Serio. Masz dużo szczęścia że nie pracujesz np. na budowie a tymczasem publikujesz buble lub przyznajesz się że sie gubisz w niektórych tematach. Ogarnij się.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona