Ważne

myTab 8 za 299 złotych w Biedronce od poniedziałku

Co jakiś czas przechadzając się po Biedronce zauważam w specjalnych gablotach wystawioną elektronikę. Zazwyczaj nie jest to sprzęt ani drogi, ani jakoś szczególnie interesujący (choć ostatnio była np. konsola PlayStation!). Tabletów w ostatnim czasie w tej sieci sklepów pojawia się dość mało. Jeśli zatęskniliście – uprzejmie donoszę, że już od poniedziałku do sprzedaży trafi tablet myPhone – myTab 8 w cenie wynoszącej 299 złotych.

W tej cenie otrzymujemy przede wszystkim wyświetlacz o przekątnej 8″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 8GB pamięci wewnętrznej, akumulator o pojemności 4000 mAh, czterordzeniowy procesor 1,2GHz, 1GB RAM i Androida 5.1 Lollipop. Parametry te, jak na wspomnianą cenę, prezentują się całkiem nieźle – a cieszy przede wszystkim nowsza wersja systemu niż przestarzały (a wciąż chętnie stosowany) Android 4.4.

Dopełnieniem całości jest aparat 2 Mpix i kamerka 0,3 Mpix, slot kart microSD, 3.5 mm jack audio oraz WiFi. Nie wiadomo co z modułem Bluetooth, ale spodziewam się, że znajdziemy go na pokładzie. Nie wiadomo co z GPS ani 3G, ale spodziewam się, że ich tu nie uświadczymy.

myphone-mytab-8-299zł-biedronka1

Muszę przyznać, że jak na 299 złotych, oferowane parametry są przyzwoite i do typowego, niewymagającego użytkowania spokojnie powinny wystarczyć. Za te pieniądze trudno o konkurencję wśród 8-calowców. Na myśli przychodzi mi głównie Medion Lifetab P8311 za 399 złotych, który ma już 16GB pamięci, GPS, aparat 5 Mpix i kamerkę 2 Mpix.

Na koniec dodam jeszcze, że całkiem atrakcyjnie w gazetce Biedronki prezentuje się laptop Lenovo Idapad 100 za 1149 złotych. Są sklepy, w których można go kupić nawet za 999 złotych – ale, co istotne, bez systemu Windows 10. Jego standardowa cena zaczyna się od 1399 złotych.

lenovo-ideapad-100-1149zł-biedronka

źródło: własne, gazetka reklamowa

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona