Prestigio Grace S5 LTE z 5,5-calowym ekranem, dual SIM i… 1GB RAM

Tak jak G4 nierozerwalnie kojarzy się z LG, a M8 z HTC, tak słysząc S5 zawsze i wszędzie pomyślimy o Samsungu. Ale nie tym razem. W ofercie Prestigio znajdziemy smartfon Grace S5 LTE, który właśnie wchodzi do sprzedaży w Polsce.

Jest to kolejne urządzenie, które zostało wyposażone w duży, 5,5-calowy wyświetlacz. Niestety, jego parametry nieszczególnie prezentują się na papierze, co jednak rekompensuje cena. Zacznijmy od ekranu, którego rozdzielczość to 1280 x 720 pikseli. Akumulator ma pojemność zaledwie 2500 mAh, choć Prestigio twierdzi, że połączenie zastosowanych komponentów sprawi, że będzie działał przez dwa dni.

W tym zadaniu ma pomóc czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,3GHz (niestety, brak szczegółów co to konkretnie za jednostka), wspierany przez 1GB RAM. Z kolei systemem operacyjnym, jaki tu znajdziemy, jest Android w wersji, jak się pewnie domyślacie, wcale nie najnowszej – 5.1 Lollipop. Zdjęcia zrobimy za pomocą aparatu 8 Mpix lub kamerki 5 Mpix i zapiszemy w pamięci wewnętrznej, której mamy 8GB (z możliwością rozszerzenia dzięki microSD).

Grace S5 LTE ma dual SIM (na szczęście nie jest hybrydowy), LTE, Bluetooth, GPS i, co dla wielu dość istotne, radio, którego coraz częściej zaczyna brakować na wyposażeniu smartfonów. Produkt ma wymiary 146 x 74,9 x 8,1 mm i waży 152 g.

Prestigio Grace S5 LTE kosztuje 599 złotych.

Prestigio_Grace_S5_LTE-01

źródło: informacja prasowa Prestigio

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona