Ważne

Asus nie-Zenfone Live debiutuje w Brazylii

Asus w przypadku smartfonów większości użytkowników kojarzy się z serią Zenfone (która oczywiście nie jest jedyną w portfolio producenta). Tajwańczycy postanowili jednak nieco przełamać schemat i wprowadzili do sprzedaży (w Brazylii) model Live.

Ciekawe, czy jest to jednorazowy „wybryk”, czy Asus planuje rozszerzyć swoją ofertę o zupełnie nową linię smartfonów. Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jednak trochę poczekać, więc warto przyjrzeć się ww. modelowi Live.

Wyposażono go w 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor MediaTek MT6580 o częstotliwości taktowania 1,3 GHz, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 64 GB oraz aparaty 8 Mpix (główny, z pojedynczą diodą doświetlającą LED) i 2 Mpix na przodzie.

Asus Live otrzymał również również dual SIM (standby), akumulator o pojemności 2070 mAh oraz system operacyjny Android 5.1 Lollipop. Niestety zabrakło modułu LTE. Całość, dostępna w trzech wariantach kolorystycznych (biało-żółtym, czerwono/różowo-czarnym lub niebiesko-czarnym) ma wymiary 144,5x71x9,98 mm i waży 140 gramów.

Asus Live kosztuje w Brazylii równowartość około 210 dolarów. Na razie nie wiadomo czy smartfon będzie dostępny na innych rynkach.

Źródło: Asus

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona