Ważne

Lenovo Lemon 3 – konkurent dla Redmi 3 z lepszym ekranem i… gorszą baterią

W Chinach trwa wyścig zbrojeń – tak można nazwać sytację, którą aktualnie obserwujemy na tamtejszym rynku. Bitwa o klienta jest tak zaciekła, że w coraz niższych cenach otrzymujemy naprawdę świetne parametry. Dwa dni temu poznaliśmy Xiaomi Redmi 3 – za jedyne 699 juanów (ok. 430 złotych), dziś natomiast Lenovo przedstawiło jego głównego rywala – za dokładnie te same pieniądze.

Główne różnice między tymi modelami są dwie. Po pierwsze, Lemon 3 od Lenovo ma wyświelacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, a Redmi 3 od Xiaomi – 1280 x 800 pikseli (oba są oczywiście 5-calowe). I wszystko by było super i Lenovo miało klientów po swojej stronie, gdyby nie jeden fakt – mniejsza pojemność akumulatora. W Lemon 3 mamy 2750 mAh, w Redmi 3 – 4100 mAh. Wybór wydaje się zatem badzo prosty.

Oba smartfony są wyposażne w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 616, 2GB RAM i Androida – każdy z inną nakładką. Do dyspozycji użytkownika w obu przypadkach jest 16GB pamięci wewnętrznej, aparat 13 Mpix, kamerka 5 Mpix, dual SIM, LTE, Bluetooth, GPS, WiFi, microSD i microUSB. Wymiary Lemon 3 to 142 x 71 x 7,9 mm.

Dla mnie wybór jest prosty – niższa rozdzielczość i większa pojemność akumulatora wygrywa z wyższą rozdzielczością i mniejszą baterią. A Wy, gdybyście mieli kupować, zdecydowalibyście się na który model: Xiaomi Redmi 3 czy Lenovo Lemon 3?

źródło: androidheadlines

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona