Ważne

Huawei D8 z Kirinem 960, 4GB RAM i ekranem 5,5″ QHD?

Wczoraj informowałem, że w TENAA pojawił się Honor 5X. Okazuje się, że to nie koniec nadchodzących nowości od Huawei. W przyszłym roku poznamy bowiem model D8, który może być kolejnym flagowym urządzeniem chińskiego producenta.

Informacje, które pojawiły się w sieci, napawają sporym optymizmem – Huawei D8 będzie prawdopodobnie świetnym smartfonem. Co ciekawe, pierwsze informacje o tym urządzeniu pojawiły się już ponad rok temu! Czy producent potrzebował aż tyle czasu na dopracowanie urządzenia?

Oczywiście przez ponad rok specyfikacja trochę (lecz bardzo nieznacznie) się ulepszyła. Mamy mieć bowiem do czynienia z procesorem Kirin 960 (zamiast wcześniej wspominanego Kirin 950). Reszta informacji, jak na razie, potwierdza się. Mowa tu przede wszystkim o 4GB pamięci RAM oraz 5,5-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli.

W tamtym roku mówiono, że smartfon będzie kosztował około 815 dolarów. Na chwilę obecną wiadomo, że telefon będzie jednak nieco tańszy – jego cena ma kształtować się na poziomie 775 dolarów. Niestety nie mamy informacji, na temat reszty specyfikacji oraz daty oficjalnej prezentacji Huawei D8.

Źródło: phonearena, talkandroid

*na fotografii Huawei Mate S, którego recenzję znajdziecie w tym miejscu.

Komentarze

  • makovic

    Szkoda że Huawei idzie drogą iPhone i samsunga gdzie każdy ich topowy model to 3000 PLN i więcej

    • Pawel

      Właśnie dlatego mają 2 linie: Huawei, droższy, (ładniejszy?), bardziej prestiżowy i Honor (dostępny dla większej części ludzkości, wyceniony tak jak być z grubsza powinno). Moim zdaniem bdb podział.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona