Bluboo Xwatch – nadchodzi budżetowy smartwatch z Android Wear i okrągłym ekranem

Premiera ma odbyć się podobno już w lutym

Wearables są już naturalną częścią portfolio każdego większego producenta urządzeń mobilnych. Z tego powodu Bluboo szykuje bardzo interesującą nowość, która ma spore szanse na odniesienie sukcesu, Chodzi tutaj o smartwatch Xwatch, mający oferować Android Wear oraz okrągły ekran, co będzie sporą zmianą względem modelu Uwatch z kwadratowym wyświetlaczem. Kiedy nowy inteligentny zegarek ma w końcu trafić do oficjalnej sprzedaży?

O istnieniu Bluboo Xwatch wiemy już od października. Wówczas producent pochwalił się, że prowadzi prace nad wearable dla aktywnych osób i udostępnił kilka grafik promocyjnych. Chińczycy poinformowali również o zastosowaniu takich dodatków jak: GPS, barometr, wysokościomierz, krokomierz, a także pulsometr. Teraz jednak dowiedzieliśmy się czegoś na temat jego pozostałych danych technicznych.

Godzina będzie wyświetlana na okrągłym wyświetlaczu o średnicy 1,3 cala i zagęszczeniu pikseli przekraczającym 300 ppi. Za sprawne działanie ma odpowiadać Mediatek MT2601 z dwoma rdzeniami ARM Cortex A7 1,2GHz oraz układem graficznym ARM Mali 400MP. Dopełnieniem całości będą 512MB RAM oraz 4GB na pliki użytkownika, czyli standard jak na smartwatche obecnej generacji.

Bluboo-Xwatch

Cieszy przede wszystkim obecność Androida Wear. Mimo że ten system ma swoje wady, oferuje przyzwoitego asystenta głosowego w postaci Google Now oraz sporo przydatnych aplikacji w Sklepie. Bluboo Xwatch będzie zasilany przez baterię 480 mAh. Jestem ciekaw, jak przy wykorzystaniu pełni możliwości zegarka, będzie sobie radzić takie ogniwo.

Koperta wyróżni się wykonaniem z metalu, a jej grubości będzie wynosić 9,8 mm. Pod tym względem nie będziemy mieć do czynienia z rekordzistą, ale należy mieć na uwadze, że cena tego smartwatcha będzie niższa niż w przypadku innych propozycji z okrągłymi wyświetlaczami i Android Wear. Oczywiście dostępne będzie wiele różnych wersji kolorystycznych.

Oficjalna premiera oraz wprowadzenie do sprzedaży mają odbyć się podobno w lutym. Mam nadzieję, że Bluboo dotrzyma słowa i rzeczywiście zaoferuje świetny smartwatch w całkiem atrakcyjnej cenie. Z pewnością Moto 360 drugiej generacji, LG Watch Urbane czy Huawei Watch potrzebują kolejnego rywala.

źródło: Bluboo przez Android Headlines

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

Samsung Galaxy S7 będzie dostępny z ekranem o przekątnej 5,2 i 5,5 cala

Exynos 8890 lub Snapdragon 820, 4GB RAM, aparat 20 Mpix oraz USB typu C

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona