Ważne

Alcatel OneTouch Idol 4 ma zadebiutować z 3GB RAM, Androidem 6.0 i ekranem 5,5″ Full HD

Alcatel OneTouch swój bardzo ciekawy, symetryczny smartfon o nazwie Idol 3, zaprezentował podczas targów MWC 2015 w marcu. Jako że jego następcy spodziewamy się równo rok później, czyli podczas wydarzenia w Barcelonie (w 2016 roku pod koniec lutego), nie powinien dziwić fakt, że w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze „przecieki” na jego temat.

Urządzenie o nazwie kodowej TCL 6070, które już po chwili zostało ochrzczone mianem Alcatel OneTouch Idol 4, pojawiło się w bazie GFXBench. Z niej właśnie dowiadujemy się, że za jego działanie ma odpowiadać ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 620 1,8GHz (przemianowany ostatnio na 652) z Adreno 510, ze wsparciem 3GB RAM i systemem operacyjnym Android w wersji 6.0 Marshmallow. To miła odmiana w chwili, gdy wciąż gros producentów prezentuje swoje nowości z poprzednią wersją, czyli Lollipopem.

Wszystko wskazuje na to, że przekątna ekranu i jego rozdzielczość w Idol 4 nie ulegną zmianie względem poprzednika – wciąż ma to być 5,5″ Full HD. To dobre wartości, którym trudno cokolwiek zarzucić. Zdjęcia zrobimy za pomocą aparatu głównego 16 Mpix i kamerki przedniej 8 Mpix, a zapiszemy je w 16GB pamięci wewnętrznej (lub pamięci zewnętrznej, dzięki microSD).

alcatel-onetouch-idol4-gfxbench

Zapowiada się kolejna ciekawa nowość od Alcatel OneTouch. Jeśli tylko zostanie rozsądnie wyceniona, może stać się interesującą propozycją z niższej średniej półki – choć tu, co warto wspomnieć, walka o klienta jest bardzo zacięta.

Jak wspomniałam, premiery Alcatel OneTouch Idol 4 spodziewamy się podczas targów MWC 2016 w marcu.

źródło: pocketnow, phonearena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona