Ważne

Player dla użytkowników sprzętu Samsunga na preferencyjnych warunkach

Netflix, Hulu czy inne zagraniczne serwisy oferujące wideo na żądanie (VoD), cieszą się ogromną popularnością. Oczywiście nie można z nich oficjalnie korzystać w Polsce, bo wciąż – z wielu powodów – nie doczekaliśmy się ich wejścia na nasz rodzimy rynek, niemniej po coś istnieją usługi VPN… dzięki którym blokada regionalna nie stanowi żadnego problemu. Ale wspomniane usługi nie są jedynymi spośród tych, które oferują możliwość oglądania materiałów filmowych kiedy i gdzie chcemy. W Polsce jednym z najpopularniejszych VoD jest Player, który w ostatnim czasie pojawił się w telewizorach Samsunga ze Smart TV.

Swój telewizor zawiesiłam na ścianie równo pięć lat temu. Od tamtego czasu bardzo rzadko go włączam, a jeśli już to robię, to żeby odciąć się od świata rzeczywistego i zanurzyć w gry na PS3 (choć to też baaardzo rzadko). Kanałów telewizyjnych przez te ostatnie lata również nie oglądam, a ma to co najmniej dwie przyczyny. Po pierwsze, niewiele programów jest mnie w stanie zainteresować, a po drugie, jeśli już faktycznie tak się stanie – często nie mogę ich oglądać w momencie, kiedy są emitowane, ze względu na inne obowiązki. I tu z pomocą przychodzą usługi VoD, dzięki którym mogę oglądać co chcę, kiedy chcę i gdzie chcę.

W zeszłym roku miałam „fazę” na Prawo Agaty. Siostra mówiła mi o tym serialu i namawiała, żebym zaczęła oglądać („bo na pewno mi się spodoba!”), gdy w telewizji leciała już chyba piąta czy szósta seria… I zaczęłam. Na Playerze w ledwie kilka tygodni, w „wolnych chwilach” (czyli najczęściej późnymi wieczorami), oglądałam po kolei wszystkie odcinki serialu – od początku. I tak dobrnęłam do końca, oglądając najnowsze odcinki z tygodniowym wyprzedzeniem. Swoją drogą, może to i lepiej, że na siódmym sezonie serial ten zakończył swój żywot. Bo w końcu „trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść…”. Lepiej zrobić to w dobrym stylu.

Wartość dodana w urządzeniach Samsunga

Nie będzie wielkim odkryciem stwierdzenie, że konkurencja na rynku sprzętu elektronicznego, niezależnie od konkretnej kategorii, jest ogromna. Poszczególni producenci starają się walczyć o klientów nie tylko ulepszając swoje urządzenia, ale również oferując wartość dodaną w postaci dedykowanego oprogramowania i/lub subskrypcji umożliwiających korzystanie z licznych programów na referencyjnych warunkach. Dzięki takim gratisom Samsung puszcza oczko w kierunku swoich klientów, którzy – kupując flagowy sprzęt – otrzymują nie tylko świetny hardware, ale i bogatą warstwę software. Ja dotychczas skorzystałam z kilku dedykowanych promocji dla posiadaczy Galaxy S6 i później Galaxy S6 edge+, ale najbardziej w pamięć zapadły mi dwie. Był to voucher o wartości 60 złotych do wykorzystania w SkyCash (kupowanie biletów komunikacji miejskiej w Warszawie prostsze być już nie może!) oraz darmowy nocleg w hotelu Novotel (akcja zorganizowana wspólnie z HRS). Teraz Samsung oferuje użytkownikom swoich telewizorów ze Smart TV możliwość korzystania z pakietów dostępnych w aplikacji Player za połowę ceny.

samsung-player-tekst-14

Korzystam z Player nie od dziś, przez co mogę naprędce wymienić największe zalety tego rozwiązania. Dla mnie najważniejszy jest fakt, że mogę oglądać interesujące mnie treści w dowolnym terminie i o dowolnej porze. Ale równie istotna jest dla mnie multiplatformowość tego rozwiązania – będąc zarejestrowanym użytkownikiem mogę rozpocząć oglądanie filmu/serialu na komputerze, by zaraz później kontynuować jego oglądanie z poziomu tabletu czy telewizora. Wciąż jednak z reklamami… ;) By te „zniknęły” musimy wykupić jeden z dostępnych pakietów.

Patrząc na oferowane pakiety, w moich oczach, głównie przez wzgląd na fakt, że nie mam wykupionego żadnego abonamentu telewizyjnego, bardzo ciekawie prezentuje się głównie Player Live TV. W jego ramach otrzymujemy dostęp do pięciu kanałów TVN, które są streamowane live, a co za tym idzie – można oglądać na bieżąco, dokładnie jak w telewizji. Są to: TVN24, TVN23 BIŚ, Meteo Active, TVN Turbo oraz TVN Style.

Pakiety różnią się zawartością i ceną, ale po szczegóły odsyłam na stronę Player.pl. W tym momencie interesuje nas głównie to, że będąc użytkownikiem urządzeń Samsunga można obniżyć koszt korzystania z usługi o połowę. W standardowym cenniku pakiet Player Plus z Live TV i programami dla dzieci (Kids) kosztuje 19,97 zł – dzięki promocji Samsunga koszt ten to jedyne 9,99 złotych na miesiąc.

Warto również wspomnieć, że korzystanie z Playera na telewizorach Samsung UHD i SUHD ze Smart TV przynosi jeszcze jedną korzyść: możliwość oglądania materiałów w jakości Ultra HD. A mnie, jako użytkowniczkę Samsunga Galaxy S6 edge+, dodatkowo cieszy jeszcze jedna rzecz: 3-miesięczny dostęp do pakietów Player Plus, Player Kids i Player Live w ramach Galaxy Gifts – całkowicie za darmo.

samsung-player-tekst-02

Player oraz inne usługi umożliwiające oglądanie treści multimedialnych na żądanie, zdecydowanie zmieniają nasz sposób korzystania ze zwykłego telewizora. Zapewne macie podobnie jak ja, że bardzo rzadko włączacie swój odbiornik, bo to samo (lub jeszcze więcej) możecie obejrzeć z poziomu smartfona czy tabletu. W przypadku Playera warto pamiętać, że poza całym mnóstwem seriali, filmów i materiałów, mamy też dostęp do streamingu pięciu kanałów TVN, co dla wielu będzie oznaczało możliwość zrezygnowania z droższych pakietów u usługodawcy kablowego.

Święta i zbliżający się okres wypoczynku będzie idealną okazją, by nie tylko poprzebywać z rodziną i najbliższymi, ale również nadrobić zaległe odcinki seriali i innych interesujących nas materiałów. Warto zatem być na bieżąco z promocjami na pakiety, dzięki którym obniżymy koszt korzystania z usługi.

Tekst powstał przy współpracy z Samsung Polska

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona