Ważne

Następcę V10 może napędzać autorski procesor LG Nuclun 2

Użycie autorskich procesorów we własnych urządzeniach może przynieść wymierne korzyści, pod warunkiem, że są one wystarczająco wydajne i nie sprawiają kłopotów. Pozwala to też mieć większą kontrolę nad wszystkim i uniknąć ewentualnych wpadek – tak, piję tu przegrzewającego się Snapdragona 810, który pogrążył wiele flagowców, w tym HTC One M9. Największy sukces na tym polu odniósł Samsung, którego Exynosy zapewniają doskonałą pracę urządzeń w nie wyposażonych. LG również może postawić na własny układ. Ma on się podobno znaleźć w następcy modelu V10.

O Nuclun 2 słyszeliśmy już kilkakrotnie: najpierw, że w pracach nad nim pomagał Intel, który następnie, razem z TSMC, chciał podjąć się jego produkcji. Jednak według pewnych (oczywiście nieoficjalnych) informacji to drugi z wymienionych ma odpowiadać za jego wytwarzanie, ponieważ Intel podobno nie byłby w stanie zapewnić odpowiedniej liczby egzemplarzy procesora. To ciekawe, z uwagi, że mówi się, jakoby TSMC miało też jako jedyne produkować układy A10 dla Apple. Gdyby tak się stało, to Tajwańczycy musieliby zainwestować duże pieniądze w budowę nowych fabryk, ponieważ wątpię, aby w obecnej sytuacji byli w stanie samodzielnie zaopatrzyć dwóch dużych klientów.

Nuclun 2 ma zostać zaprezentowany na początku przyszłego roku. Według doniesień, na jakie powołuje się serwis źródłowy, procesor ten jest nieco bardziej wydajny niż Kirin 950, lecz to i tak nie wystarczy, aby zastosować go we flagowym G5. Trochę to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że najnowszy układ Huawei bardzo dobrze poradził sobie na tle konkurencji w niedawno przeprowadzonym porównaniu.

Nuclun 2 ma się więc podobno znaleźć w następcy V10, który zadebiutuje w drugiej połowie 2016 roku. Jeśli tak się stanie, to LG ma szansę odnieść podobny sukces, jak Samsung i jego Exynosy. Oczywiście pod warunkiem, że procesor naprawdę okaże się tak wydajny, jak głosi plotka i nie będzie sprawiał żadnych problemów.

*Na zdjęciu wyróżniającym LG V10

Źródło: G for Games

Komentarze

  • cyc997

    Z problemami może być różnie, mi osobiście wszystko od lg się szybko psulo, agd trochę dłużej wytrzymało niż rtv.
    Co do wydajności to plotki pewnie są trochę przesadzone, ale napewno będzie to wydajny układ. Nie wkładanie go do flagowca to bardzo rozsądne posunięcie, bo po pierwsze może powodować problemy, po drugie ludzie jeszcze lecą na snapdragony, po trzecie danie układu podobnej wydajności jak we flagowcach w tańszych modelach bardzo szybko przekona klientów do procesorów własnej produkcji.

  • Johny Bravo

    @cyc997:disqus to ty jeszcze się nie zorientowałeś czytaj ac ten portal ze tylko chińczyki się nie psujo!!! nie kupuje sie niczego innego niż hujwej albo iksomi

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona