Ważne

Oppo wypuściło na rynek model R7 Plus z więcej RAM i bardziej pojemną pamięcią wewnętrzną

Oppo postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i wypuściło na rynek model R7 Plus w mocniejszej konfiguracji. Choć zmiany są tylko dwie, to znacznie poprawią komfort użytkowania smartfona i mogą przekonać do zakupu osoby, które szukają naprawdę mocnego średniaka z dużym wyświetlaczem.

R7 Plus oferuje bowiem aż 6-calowy ekran o rozdzielczości Full HD (1080×1920). Jednostką centralną, jaka odpowiada za działanie urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 615. W „podstawowej” wersji towarzyszy mu 3 GB RAM. W nowo wypuszczonym na rynek wariancie wartość ta wzrosła do 4 GB. Zwiększono także pojemność wbudowanej pamięci, przeznaczonej na pliki użytkownika – z 32 GB do 64 GB. R7 Plus sam w sobie jest już ciekawą propozycją dla osób, które szukają wydajnego smartfona ze średniej półki z dużym wyświetlaczem. Jego ulepszona wersja jest natomiast jednym z najlepszych wyborów dla użytkowników, kierujących się ww. kryteriami.

Jeśli chodzi o cenę, to waha się ona od 2999 do 3299 juanów chińskich. Pierwsza z nich to koszt, jaki klient ponosi kupując ww. opisywany wariant R7 Plus w sieci China Unicom, natomiast druga dotyczy wersji międzynarodowej. Szukając jakiejś alternatywy, na myśl przychodzi mi Huawei Mate 7. Jego cena za konfigurację z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej wynosi 3699 juanów chińskich, a więc o 400-700 więcej niż za R7 Plus. Za to otrzymujemy jednak m.in. lepszy procesor (Kirin 950) i aparat główny (16 vs. 13 Mpix) oraz najnowszy system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.

Warto przypomnieć, że na horyzoncie jest też R7s Plus, lecz osobiście cały czas nie potrafię znaleźć uzasadnienia dla jego produkcji, z uwagi, że nie różni się niczym szczególnym od swojego pierwowzoru w wersji podstawowej. A tym bardziej teraz, gdy Oppo wypuściło na rynek R7 Plus z 4 GB RAM i 64 pamięci wewnętrznej.

Źródło: Oppo

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona