Nietypowy koncept iPhone’a 7 z… systemem spadochronowym, minimalizującym skutki upadku oraz technologią ekspresowego ładowania

Koncepty kolejnych generacji smartfonów od znanych producentów pojawiają się jak grzyby po deszczu, często nawet przed lub zaraz po prezentacji ich najnowszej odsłony. Chociaż niektórych potrafi ponieść fantazja, to w tym gąszczu można znaleźć prawdziwe perełki.

Kreatywność twórców jest doprawdy zadziwiająca i często przedstawia genialne pomysły i rozwiązania, które z chęcią każdy użytkownik zobaczyłby w swoim urządzeniu. Z pewnych powodów najczęściej na warsztat brany jest iPhone i to właśnie jego koncepty są najpopularniejsze.

Trzeba od razu powiedzieć, że istnieją minimalne szanse, że poniższe rozwiązania kiedykolwiek zostaną zastosowane. Chyba, że w naprawdę baaardzo odległej przyszłości, ale i tu też bym uważał z dywagacjami – w końcu według niektórych wizjonerów, żyjących kilkadziesiąt lat temu, już na początku tego tysiąclecia mieliśmy latać samochodami i jeść syntetyczne jedzenie. Postęp technologiczny nie jest tak szybki, jak niektórzy sobie wyobrażają i trzeba podchodzić z pewnym dystansem do takich pomysłów.

Oczywiście nikt nikomu nie zabrania marzyć i każdy lubi sobie pofantazjować. Co byście więc powiedzieli na system zamontowany w iPhonie, który uchroniłby go od przykrych skutków upadku na twardą powierzchnię? Pomysł jest dosyć prosty – specjalne czujniki na bieżąco monitorują ruch i położenie smartfona. Gdy zauważą anomalię, oznaczającą, że urządzenie zbyt szybko porusza się w dół, aktywują cztery mechanizmy uwalniające pod dużym ciśnieniem dwutlenek węgla. Dzięki temu iPhone wyląduje delikatnie na ziemi, jak przy użyciu spadochronu. Sposób napełniania zbiornika z gazem jest równie banalny – robi się to w taki sam sposób, jak choćby w przypadku zapalniczek.

Drugi z pomysłów dotyczy ekspresowego ładowania akumulatora. Nie jest to jednak pomysł podobny do tego, jaki ostatnio opracował Huawei, lecz zupełnie coś innego. Nie chcę Was popsuć frajdy i pozbawić elementu zaskoczenia, więc obejrzyjcie sami:

Drugi z pomysłów powstał dużo wcześniej, jeszcze przed prezentacją iPhone’ów 6 i 6 Plus (i to ich bezpośrednio dotyczył), ale cały czas zadziwia i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. To oczywiście jedne z wielu konceptów smartfonów od Apple, lecz moim zdaniem również jedne z najciekawszych. Szkoda tylko, że prawdopodobnie nigdy nie ujrzymy ich w prawdziwych urządzeniach, nieważne, od którego producenta.

Źródło: Sonitdac

Komentarze

 • miku666

  a co JAK by telefon SPADAŁ na ekran ? To jak by te dysze zadziałały bo wątpię aby wsadzili jakiś mocny mechanizm który by ODWRÓCIŁ telefon w setną sekundę

  • Jakub

   z przodu też są

  • Przerost formy nad treścią, ale cóż… gratulacje za pomysł ;) Już był chyba kiedyś iPhone z poduszkami powietrznymi, albo obudowa??? ;)

  • LCD

   przede wszystkim to kastrują smartfona z przydatnych rzeczy jak slot na karty sd a następnie coraz mniejsze SIM (a w końcu ich brak) po to aby telefon był jak najcieńszy i teraz mieliby dorzucić pojemnik na gaz + rurki do jego wypuszczania itp. (pomijając absurdalny pomysł)? Jeśli chodzi o drugi element to: po co długie styki na baterii? To nie można wsadzić jakiejś małej drugiej aby na czas zmiany aku podtrzymała telefon (czy jakiś kondensator)? Widać, że głupie pomysły kogoś kto lubi się bawić w animacje i myśli, że wynalazł coś futurystycznego i tak będzie wyglądać przyszłość,

 • dodoPL

  Jestem zadziwony. Szczególnie 2 pomysłem. Nie wiem jaką trzeba mieć wyobraźnię by stworzyć coś takiego? Niesamowite.

  Teraz trzeba tylko czekać na zastosowanie tego nie tylko w Apple ale i w innych markach.

 • Kewin Karlos

  Ręce opadają. Ponownie można opatentować latarkę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona