Ważne

Jutro zadebiutuje Doogee X6 Pro z LTE

Portfolio Doogee jutro rozszerzy się o model X6 Pro. Będzie to wzbogacony m.in. o dodatkowy 1 GB RAM i moduł LTE wariant X6 – stąd dopisek „Pro” w nazwie.

Smartfon wyposażono w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor MediaTek MT6735, układ graficzny Mali-T720, 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej (z czego do dyspozycji pozostaje 12 GB), z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o kolejne 32 GB.

Zdjęcia użytkownicy zrobią jednym z dwóch aparatów: 5 Mpix na tyle (z możliwością interpolacji do 8 Mpix) lub 2 Mpix na przodzie (również z opcją interpolacji, do 5 Mpix). Natomiast łączność zapewnią (wspomniany już) moduł 4G LTE, Bluetooth oraz GPS.

Doogee X6 Pro ma wymiary 155 x 76,9 x 8,7 mm i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop. Całość zasilana jest przez akumulator o pojemności 3000 mAh.

Pozwolę sobie jeszcze zwrócić uwagę na wzornictwo smartfona. Największym minusem zdecydowanie są bardzo szerokie ramki nad i pod wyświetlaczem. Jednak w ogólnym rozrachunku znaleźć można więcej zalet niż wad, a wśród nich: dyskretnie wkomponowane maskownice zakrywające głośnik (nie spodziewałbym się dźwięku stereo) oraz mikrofon do rozmów i nagrywania dźwięku, a także ramka okalająca Doogee X6 Pro, która jest lekko wybrzuszona w miejscach, gdzie znajdują się klawisze regulacji głośności oraz włączania/blokady.

Obecnie za model X6 w sklepie GearBest trzeba zapłacić 70 dolarów. Spodziewać się więc można, że X6 Pro będzie trochę droższy i jego cena wyniesie 100 dolarów. Wydaje się to odpowiednią ceną za to, co w zamian otrzymujemy.

Źródło: Doogee, Świat Android

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona