Ważne

Doogee Y300 – elegancki i bardzo cienki smartfon z 2 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej

Zarówno smartfony jak i tablety mają niestety to do siebie, że często ich design jest mocno powtarzalny. Niechlubnym liderem pod tym względem jest zdecydowanie Samsung, chociaż od pewnego czasu obserwujemy w jego portfolio powolne i na razie subtelne zmiany na lepsze. Wbrew pozorom nie tak łatwo jest stworzyć ładne urządzenie, które zwróci uwagę klientów.

Doogee Y300 na pewno się do takich zaliczy. Mimo że jego wygląd nie jest niepowtarzalny (na myśl przychodzi na przykład MyPhone Infinity, przypominający z kolei Huawei P7), to na pewno łączy w sobie elegancję i minimalizm, które zdecydowanie mogą się spodobać przyszłym użytkownikom. Producent dodaje również, że smartfon w najcieńszym miejscu (którym dokładnie – nie sprecyzował) ma zaledwie 5,3 mm grubości, co jest naprawdę małą wartością.

Kolejną mocną stroną tego modelu jest aż 32 GB wbudowanej pamięci, dodatkowo z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. W dobie, gdy podstawowe wersje wielu urządzeń mają 8 lub 16 GB, 32 GB w Doogee Y300 pozytywnie zaskakują i z pewnością wyróżniają ten smartfon na tle konkurencji.

Chociaż procesor to tylko czterordzeniowy MediaTek MT6735P o częstotliwości taktowania 1 GHz, to jest wspierany przez 2 GB (a nie tylko 1 GB) pamięci operacyjnej. Powinno to zatem przełożyć się na dość płynną i szybką pracę Doogee Y300, zarządzanego przez system operacyjny Android 5.1 Lollipop.

Nie można również narzekać na zamontowane aparaty. Na tyle znalazła się 8 Mpix matryca Sony IMX219 (z możliwością interpolacji zdjęć do 13 Mpix) wraz z pojedynczą diodą doświetlającą LED, zaś na przodzie kamerka 5 Mpix OmniVision (również z opcją interpolacji, w tym wypadku do 8 Mpix). Do tego cieszy obecność modułu LTE i HotKnot oraz miejsca na dwie karty SIM (prawdopodobnie jest to jednak slot hybrydowy).

Najsłabiej wypada za to pojemność akumulatora, która wynosi tylko 2200 mAh. W połączeniu z 5-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości HD (720×1280) pozwoli zapewne na maksymalnie 1,5 dnia pracy na pojedynczym ładowaniu.

Data premiery oraz sugerowana cena nie jest jeszcze znana.

Źródło: Świat Android

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona