Yamada Denki EveryPhone – najcieńszy smartfon z mobilnym systemem Windows

Wyścig na zaprezentowanie najcieńszego smartfona na świecie zdaje się lekko spowalniać i nie ma się w sumie czemu dziwić, ponieważ na obecną chwilę i możliwości techniczne osiągnięto już chyba dostępne minimum. Jednak w tej walce spierały się między sobą głównie urządzenia pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Tu też nie ma zaskoczenia – w końcu to najpopularniejszy OS na świecie.

Japońska marka Yamada Denki również postanowiła wystartować w tym wyścigu, z tą jednak różnicą, że na zupełnie innej pozycji. W ten sposób powstał EveryPhone, który może się poszczycić mianem najcieńszego smartfona z mobilnym system operacyjnym Windows.

Dotychczas jego posiadaczem była Nokia Lumia 830, „gruba” na 8,5 mm. Propozycja od Japończyków jest sporo „chudsza” – o 1,6 mm, czyli mierzy 6,9 mm. Jeśli natomiast chodzi o parametry techniczne, to EveryPhone prezentuje się również całkiem przyzwoicie.

Smartfon wyposażono w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 i 2 GB RAM. Na pliki użytkownika zarezerwowano 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Na tyle znalazł się obiektyw aparatu o matrycy 13 Mpix z podwójną diodą doświetlającą LED (co najważniejsze – nie wystaje ponad obudowę), zaś na przodzie umieszczono kamerkę 5 Mpix.

Yamada Denki EveryPhone pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 Mobile i zasilany jest przez akumulator o pojemności 2600 mAh. Oferuje również łączność 4G. Pozostałe wymiary smartfona to 154,8×78,6 mm.

Urządzenie dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych (białym lub czarnym) wyceniono na 39800 jenów japońskich, co w przeliczeniu daje około 1300 złotych. Nie do końca jestem przekonany czy jest ono tyle warte. Na pewno ma kilka mocnych stron (m.in. małą grubość, niewystający ponad obudowę obiektyw aparatu, 2 GB RAM, 32 GB wbudowanej pamięci i system operacyjny Windows 10 Mobile), ale nie brakuje mu też wad (m.in. grube ramki i niska rozdzielczość wyświetlacza – HD przy 5,5 calach to jednak trochę za mało).

Źródło: Yamada Denki

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona