Samsung nawiązał współpracę z KDDI w celu rozwoju łączności 5G

Aktualnie firmy starają się uzyskać maksimum możliwości z sieci 4G, ale równolegle trwają prace nad łącznością nowej generacji. Chodzi oczywiście o 5G, które od niedawna jest testowane również poza centrami badawczymi. Wielu producentów zdecydowało się nawiązać liczne współprace. Ostatnio Samsung połączył siły z KDDI, lecz nie jest to pierwsza „koalicja” w ich wykonaniu.

Samsung oraz KDDI zamierzają wspólnie pokryć koszty badań oraz testów, dzięki czemu do naszych urządzeń ma trafić już w pełni dopracowana technologia. Oczywiście Koreańczycy nawiązali już podobne współprace z wieloma innymi firmami, operatorami czy też uniwersytetami z całego świata.

Over the past 10 years, Samsung Electronics and KDDI have introduced the most advanced CDMA and LTE technologies to the Japanese market, We have worked together to drive innovation in 3G and 4G, and this track record of achievement makes us confident and excited about what we can provide in 5G era to end-users.

DongSoo Park, Executive VP and Head of Research of Networks Business, Samsung

Warto także wspomnieć, że Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny określi oficjalnie parametry sieci 5G dopiero w 2020 roku. Właśnie wtedy zapewne rozpoczną się na szeroką skalę testy nowej łączności w smartfonach, wearables, autonomicznych samochodach czy też domach przyszłości.

źródło: Samsung przez Fone Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona