Ważne

Prześwietlenie aplikacji – Samsung Gear S2. Wszystko, co dotyczy oprogramowania najnowszego smartwatcha z Tizenem, w jednym miejscu

Aplikacje w Gear S2 pod lupą Tabletowo.pl

Podróżowanie

gearnavGear Navigator

Jeżeli ktoś szuka alternatywy „Nawigatora”, to warto spojrzeć na tę aplikację. Jeżeli natomiast zależy Wam jeszcze na wykorzystywaniu map Google – koniecznie zwróćcie na nią uwagę. Gear Navigator jest aplikacją zależną, co oznacza, że do funkcjonowania musimy mieć podpięty telefon i uruchomioną na nim „aplikację matkę”. Tam wybieramy dokąd chcemy się udać oraz w jaki sposób – samochodem, na piechotę czy też rowerem. Funkcjonalność na Gear S2 jest jednak bardziej rozbudowana niż w „Nawigatorze”. Przede wszystkim otrzymujemy możliwość obserwowania całej mapy trasy, nie tylko samych wskazówek. Jest nawet możliwość uruchomienia Street View, a dokładniej zdjęć, które wraz z przemieszczaniem same się zmieniają, by dać mniej więcej pozory jak powinno wyglądać nasze otoczenia w danym momencie. Oprócz tego odnajdziemy tutaj także czyste instrukcje, choć są one trochę bardziej rozbudowane niż u konkurencji.
Domyślnie tło aplikacji jest żółte, co może spowodować szybsze rozładowywanie się zegarka, jednak istnieje „tryb nocny”, który narzuca bardziej stonowany kolor.
Do przybliżania i oddalania widoku w trybie mapy posłużyć może obrotowy pierścień. Dodatkowo, z ciekawostek, w aplikacji można ustawić specjalny tryb wibracji. Wówczas to zawibruje ona raz, jeżeli po dotarciu do skrzyżowania mamy kontynuować prosto, dwa razy, jeżeli skręcić w lewo, natomiast trzy dla wybrania prawego rozwidlenia. Sprawdza się to bardzo dobrze, jeżeli idziemy na piechotę i nie chcemy co chwila zerkać na smartwatcha.

CenaWsparcie dla obrotowego pierścieniaWymaga telefonuWymaga aktywnego łącza internetowegoInterfejs graficzny dla S2Podsumowanie
9,99 złTAKTAKTAKTAK
9,0 Ocena 9,0/10

daynightmapDay Night Map

Nie byłem pewien, gdzie tą aplikację zamieścić. Ale najbliżej jej raczej do podróżowania. Co zatem robi? Analizując aktualny czas i datę wyświetla mapę świata oraz jego oświetlenie naturalne. Możemy zatem sprawdzić, które tereny aktualnie są „pod panowaniem” naszej gwiazdy, a gdzie rozpoczęła się już noc. Dodatkowo widoczna jest także pozycja słońca i księżyca. Całość, chociaż może nie do końca dopasowana do okrągłego ekranu, prezentuje się ciekawie.

CenaWsparcie dla obrotowego pierścieniaWymaga telefonuWymaga aktywnego łącza internetowegoInterfejs graficzny dla S2Podsumowanie
darmoweNIENIENIENIE
6,0 Ocena 6,0/10

mapsMapy

Aplikacja posłuży do przeglądania okolicy oraz wyznaczania punktu docelowego podróży. Całość bazuje na Here Maps. To rozwiązanie ma swoje zalety, gdyż mapy te posiadają bardzo dobre pokrycie terenu, nawet w mniejszych wioskach. To samo tyczy się numerów budynków. Niestety jednak, nawet jeżeli pobierzemy konkretny obszar map na telefon, zegarek potrzebuje dostępu do internetu.
Za pomocą obrotowego pierścienia możemy oddalać/przybliżać widok, natomiast każde dotknięcie ekranu powoduje wyświetlenie wskazanego adresu. Możemy wówczas podesłać namiary komuś z naszych kontaktów poprzez wiadomość SMS, dodać do ulubionych bądź wybrać opcję nawigacji. W przypadku ostatniej opcji uruchamia się program Nawigator, o którym niżej.

CenaWsparcie dla obrotowego pierścieniaWymaga telefonuWymaga aktywnego łącza internetowegoInterfejs graficzny dla S2Podsumowanie
darmoweTAKTAKTAKTAK
8,0 Ocena 8,0/10

nawigatorNawigator

Program, jak już wspomniałem wyżej, uruchamia się w przypadku chęci uzyskania nawigacji w konkretne miejsce. Jest on bezpośrednio powiązany z HERE Maps. Oznacza to, że jeżeli Gear S2 będzie podłączony do smartfonu, na którym uruchomimy nawigację do konkretnego miejsca, Nawigator automatycznie się uruchomi i zacznie wyświetlać wskazówki. Na szczęście deweloperzy pomyśleli o baterii – wyświetlacz nie jest stale podświetlony. Można oczywiście przekręcić lekko nadgarstkiem, by go wybudzić. Sam jednak automatycznie w odległości około 130 metrów od najbliższej zmiany (trzymanie się kursu, skręt, zjazd itd.) zegarek zawibruje i wyświetli powiadomienie. Niestety,czasem ta odległość może być zbyt mała, także warto mieć to na uwadze.
Instrukcje są krótkie i klarowne, dodatkowo aplikacja korzysta z aplikacji smartfonowej, co oznacza, że jeżeli pobierzemy mapę dla danego regionu, to nie będzie potrzebne aktywne łącze internetowe.

CenaWsparcie dla obrotowego pierścieniaWymaga telefonuWymaga aktywnego łącza internetowegoInterfejs graficzny dla S2Podsumowanie
darmoweTAKTAKNIETAK
9,0 Ocena 9,0/10

travelphraseTravel Phrasebook

Obowiązkowa aplikacja dla osób, które wybierają się za granicę. Program zawiera zbiór wielu podstawowych zwrotów, które mogą się przydać w życiu codziennym. Zaczynając od „tak” czy „nie”, kończąc na „Ile kosztuje wynajęcie pokoju dla dwóch osób?” pomoże w bezproblemowym spędzeniu czasu za granicą. Jest tylko jeden haczyk. Aplikacja pozwala co prawda na korzystanie z zasobów offline przy tłumaczeniu na 21 języków, jednak podstawowym jest język angielski. W nim zatem znajdziemy zwroty, które następnie można dopiero przetłumaczyć. Dla osoby znającej język angielski na pewno „must-have”, w pozostałych przypadkach może się okazać mniej pomocna.

CenaWsparcie dla obrotowego pierścieniaWymaga telefonuWymaga aktywnego łącza internetowegoInterfejs graficzny dla S2Podsumowanie
darmoweTAKNIENIETAK
9,0 Ocena 9,0/10

traveltranTravel Translator Pro

W przeciwieństwie do słownika zwrotów ta aplikacja pozwala na korzystanie z języka polskiego. Działanie jest bardzo intuicyjne – wybieramy z jakiego języka i na jaki będzie tłumaczone a następnie wypowiadamy zwrot do mikrofonu. Może to być pojedynczy wyraz, ale także całe zdanie. Aplikacja rozpoznaje mowę, zapisuje nam do podglądu, czy nie popełniła błędu, a następnie po zaakceptowaniu tłumaczy na drugi język. Do tego jednak jest już wymagane połączenie internetowe. Wyjątkiem są zwroty, które już wcześniej wyszukiwaliśmy i dodaliśmy do ulubionych. Będą one bowiem zapisane w pamięci Gear S2 i dostępne offline.
Sama aplikacja wspiera aż 42 języki – w tym polski.

CenaWsparcie dla obrotowego pierścieniaWymaga telefonuWymaga aktywnego łącza internetowegoInterfejs graficzny dla S2Podsumowanie
6,48 złTAKNIETAKTAK
8,5 Ocena 8,5/10

Spis treści:
1. Wstęp i kilka luźnych uwag
2. Społecznościowe
3. Zdrowie
4. Podróżowanie
5. Narzędzia
6. Gry
7. Organizacyjne
8. Media i informacje
9. Użytkowanie na co dzień
10. Podsumowanie i spis wszystkich aplikacji

Komentarze

 • beniaszek5
 • leszek1981

  Świetny post. Wyczerpujący i bardzo dokładnie przygotowany. Podziękowania dla autorów, warto było poczekać. Włożyli mnóstwo pracy. Jeszcze nie skończyłem czytać, bo naprawdę jest tego sporo, więc pewnie jeszcze się odezwę. A o wielu aplikacjach nie wiedziałem.

  • Autor był jeden ;-) Trochę czasu mi zajęło, no ale niestety mnóstwo komplikacji było po drodze.
   W razie pytań śmiało proszę pisać.

   • leszek1981

    Jeden autor, to tym bardziej brawo. Tyle roboty i jeden człowiek stoi za wszystkim. Jeszcze raz dzięki za świetny post panie Jakubie.

 • Huberto606

  Dobry artykuł, ale należy dodać że jeżeli ktoś korzysta tak jak ja z telefonu nie samsunga to nie będzie miał dostępu do płatnych aplikacji, a także niektórych bezpłatnych jak np. wiadomości do zarządzania sms czy e-mail.

 • encantador

  Świetny artykuł. Dzięki! :-)

 • leszek1981

  Z wymienionych aplikacji mam Gear Navigatora, Voxera i Filesmastera i kilka Samsungowych, które są za darmo. Gear Navigator naprawdę jest dopracowany i można na nim polegać podczas szukania drogi w obcym mieście. Voxera nie udało mi się skonfigurować, póki co. Używałem trochę wersji mobilnej i działało świetnie. Filesmaster rozwiązał mój problem z przesyłaniem jakichkolwiek plików na zegarek z telefonu i jednocześnie prawie każdy plik mogę podejrzeć np film, mp3 czy zrobić slideshow obrazków z wypadu. Naprawdę świetny menedzer do plików, choć fakt, że drogawo. Autor mógłby dać niszą cenę dla swoich, bo trzeba wiedzieć, że Gear Navigator i Filesmaster to polskie programy. Teraz Polska ;) Na ten miesiąc wyczerpałem limit na tego typu zakupy, ale pod gwiazdkę jeszcze sobie sprezentuję kilka apek na moją S dwójeczkę ;) Pewnie jeszcze się odezwę, bo temat szeroki …

  • Luke

   Właśnie wyszedł Gear Navigator Standalone na S2 ;)

 • Artykuł obszerny,kosztował zapewne mnóstwo pracy. Szkoda tylko ,że temat niezbyt interesujący. Szacunek za cierpliwość przy opisywaniu kolejnych prostych i mało ciekawych aplikacji, Nie szkoda Panu czasu i życia Szanowny Jakubie ? Wielkość ekranu i pojemność baterii jaki dysponuje ten gadżet pozwalają domyślać się że niewielu użytkowników wyjdzie po za zakres podstawowych zastosowań zegarka. Już widzę jak namiętnie grają w lubberly bird albo space war ;)

 • Sebastian

  Czy jest jakąkolwiek możliwość, aby zainstalować te płatne aplikacje na zegarku nie posiadając telefonu samsunga? Kupiłem Geara S2 i sparowałem go z Xperią Z3, wszystko działa poprawnie, ale brak możliwości odczytu plików tekstowych (.txt .pdf) i jakiegokolwiek menedżera plików bardzo mi nie pasuję i dla mnie to ogromny minus. Pisałem już do programisty programu “Filesmaster” on odpowiedział mi jedynie, że brak możliwości zakupu tej aplikacji wynika z tego że nie na wszystkich nie-Samsungowych telefonach działa Samsungowa biblioteka do realizacji płatności i wysłał mnie na tą stronę internetową, abym się spytał czy nie jesteście w stanie mi pomóc. Pozdrawiam i mam wielką nadzieję, że mi pomożecie.

  • leszek1981

   Nie widzisz płatnych apek na Samsung Apps przez Sony Xperia Z3? Jak tak to tylko Samsung może pomóc dodając płatną wersję sklepu dla tego telefonu. Ju używam Motoroli na co dzień i nie mogę nawet darmowych apek pobrać. Na szczęście żona ma Samsunga i tam sobie sciągam wszystko co potrzebuje na zegarek.

   • Sebastian

    Ja też próbowałem wgrać tą w/w płatną aplikacje, ale nie mogłem sparować zegarka z Samsungiem Galaxy S6, muszę wykonać “lekkie resetowanie” co wiąże się z utratą wszystkich aplikacji. Tak więc mija się to z celem, bo gdybym chciał go z powrotem połączyć z moją Xperią to lekki reset znowu byłby obowiązkowy. Inteligentny zegarek za 1600 zł bez menedżera plików, śmiech na sali.

 • yo!

  czy jest opcja, żeby na tarczy jako tło mieć wybrane przez siebie zdjęcie?

  • Do tego najlepiej stworzyć tarczę poprzez ‘Mr. Time Maker’ .
   Ewentualnie skorzystać z ‘Social Watch’ bądź płatnego ‘Photo Watch Pro’, który pozwala na wybranie dowolnego zdjęcia zapisanego w pamięci GearS2.

 • Ambasador marki Samsung

  Pierwsze, drugie i kolejne wrażenie jak najbardziej ok. Trzeba go założyć, ponosić żeby móc o nim coś więcej powiedzieć i się nim zachwycić. Bardzo fajny zegarek, odpowiedni również dla wszystkich którzy uprawiają sporty- zwiększony czujnik aktywności, zegar zdrowia, fitness. Z pewnością w tym gronie użytkowników znajdzie swoje uznanie.

 • Darek

  Jeśli nie ma GPS to jak to możliwe że po bieganiu z samym zegarkiem (telefon zostawiam w domu) widzę graficzny zapis, przebytej trasy, GPS na mapach HERE?

  • To bardzo ciekawa obserwacja – da radę podesłać jakieś screeny?
   Może łapie sieci bezprzewodowe z pobliskich routerów? Warto spróbować ponownie z wyłączonym WiFi :-)

   • Luke

    Ma wbudowany GPS (pewnie to jedna płytka, więc tak naprawdę taniej jest wypuścić S2 i S2 Classic z GPS niż bez i jedynie go zablokować progamowo)

    • Też się nad tym zastanawiałem kilka miesięcy temu i nawet pytałem Samsunga na TT, ale bez skutku. Kilka aplikacji do sprawdzenia podzespołów pokazuje, że smartwatch GPS ma, ale… nikt nie potwierdził na 100% póki co.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona