Ważne

Prześwietlenie aplikacji – Samsung Gear S2. Wszystko, co dotyczy oprogramowania najnowszego smartwatcha z Tizenem, w jednym miejscu

Aplikacje w Gear S2 pod lupą Tabletowo.pl

Zdrowie

gnightG’Night

Aktualnie jedyna dostępna w sklepie aplikacja do pomiaru naszego snu. Aktywowana manualnie przed pójściem spać tworzy wykres naszego odpoczynku, w zależności od głębszej i lżejszej jego wersji. Sam program pozwala na zaplanowanie snu oraz wybudzenia. Do tego należy wprowadzić kilka danych, takich jak ile cykli snu chcemy przespać, do której godziny zegarek powinien nas wybudzić oraz za ile orientacyjnie zaśniemy. Czy działa tak jak powinna, tzn. wybudza ze snu lekkiego? Trudno mi jednoznacznie stwierdzić, ale nie odczułem jakoś specjalnie tego działania. Możliwe jednak, że po wielu próbach wielu aplikacji i urządzeń podchodzę do sprawy bardziej sceptycznie.
Uzyskanego wykresu snu nie da się niestety nigdzie eksportować, nawet by po prostu go wyświetlić. Aplikacja nie jest również kompatybilna z żadnym innym programem, w tym S Health.

CenaWsparcie dla obrotowego pierścieniaWymaga telefonuWymaga aktywnego łącza internetowegoInterfejs graficzny dla S2Podsumowanie
7,99 złTAKNIENIETAK
7,0 Ocena 7,0/10

runningNike+ Running

Alternatywa dla S Health do treningów – dokładnie biegania. Wymaga utworzenia konta w serwisie Nike+ (można też po prostu połączyć z Facebookiem, o czym później). Podobnie jak w programie od Samsunga, mamy tutaj możliwość kontroli muzyki podczas treningu, zapisu naszego tętna oraz obliczaniu przebytego dystansu. Podłączenie do telefonu jest wymagane tylko przy pierwszym uruchomieniu dla skonfigurowania konta. Potem można już biegać bez słuchawki. Jednak jeżeli zdecydujemy się na zabranie smartfona ze sobą, możemy liczyć na podgląd mapy na zegarku z wyświetleniem naszej pozycji. Dodatkowo, jeżeli połączyliśmy konto z Facebookiem, znajomi mogą nas motywować komentując nasz bieg. Całość, oczywiście przy aktywnym połączeniu internetowym, zostanie przekazana do Gear S2.
Na smartwatchu sprawdzimy także historię naszych treningów oraz porównamy nasze osiągnięcia z wynikami znajomych.

CenaWsparcie dla obrotowego pierścieniaWymaga telefonuWymaga aktywnego łącza internetowegoInterfejs graficzny dla S2Podsumowanie
darmoweTAKNIENIETAK
9,0 Ocena 9,0/10

shealthS Health

Chyba najbardziej rozbudowana aplikacja ze wszystkich. Widać wyraźnie, że Samsung chciał postawić sprawy zdrowia i sportu na najwyższym miejscu. Dzięki temu otrzymaliśmy program, który regularnie sprawdzi nam puls, będzie mierzyć kroki, zapamięta ilość wypitych szklanek wody oraz kaw. Dodatkowo przyda się do rejestracji naszych treningów. Typów ćwiczeń może nie jest tyle, co na Endomondo, ale znajdziemy: bieganie, chodzenie, kolarstwo, pieszą wycieczkę, orbitrek, rower treningowy oraz stepper. Następnie możemy wybrać czy chcemy, by zegarek korzystał z GPSu telefonu oraz wybrać sobie ewentualny cel czasowy, odległościowy bądź zależny od spalonych kalorii. Po zatwierdzeniu rozpoczniemy trening. Na bieżąco zegarek poinformuje nas o aktualnym tętnie (mierzy i zapisuje w trybie ciągłym), spalonych kaloriach, przebytej trasie, zrobionych krokach, tempie oraz prędkości. Możemy też przejść do odtwarzacza muzyki, a słuchane przez nas piosenki zostaną również zanotowane w treningu.
Aplikacja jest częściowo zależna od telefonu. Z jednej strony możemy z niej korzystać w trybie niezależnym, jednak nie otrzymamy wówczas danych na temat przebytej trasy z perspektywy lokalizacji. Odległość również zostanie obliczona na podstawie algorytmu, który przetworzy nasze kroki na metry – nie należy on do najdokładniejszych, wynik w moim przypadku mieścił się w błędzie na poziomie 5-10%. Po zakończonym treningu możemy przejrzeć wykres prędkości oraz pulsu zarówno na Gear S2, jak i na telefonie. Oczywiście do tego potrzebna jest „aplikacja-matka”, czyli S Health dla smartfonów.
Program posiada kilka widgetów – jeden do przebytych kroków, inny do pomiaru wypitych napojów, kolejny do pomiaru tętna, a ostatni do ogólnego podglądu całego dnia. W tym ostatnim możemy zobaczyć za pomocą obrotowego pierścienia jak spędziliśmy nasz dzień. Będą tam pomiary pulsu, czas bezczynności oraz ruchu, jak i zanotowane treningi. Bardzo fajnie rozwiązane centrum dowodzenia.
Puls możemy mierzyć manualnie, bądź ustawić automatyczne sprawdzanie. Do wyboru otrzymamy tryb „umiarkowany” oraz „często”. Ten bardziej regularny oznacza pomiar średnio raz na 1,5 godziny, bardziej sporadyczny tak co 3 godziny. Oprócz tego można ustawić alerty, które powiadomią nas o bezczynności powyżej 1 h, osiągnięciu naszego celu kroków, jak i utrzymywania prawidłowego tempa.
Jedyne, czego tu tak naprawdę brakuje, to pomiar snu. Niestety aktualnie S Health nie wspiera tego rozwiązania, przez co nie możemy sprawdzić żadnych faz głębokiego czy też lekkiego odpoczynku, ani ile ogólnie przespaliśmy. No cóż, przynajmniej jest wytłumaczenie dla odłożenia zegarka do ładowania. Aktualnie po części może nam zaoferować taką funkcję G’Night, o którym pisałem powyżej.

CenaWsparcie dla obrotowego pierścieniaWymaga telefonuWymaga aktywnego łącza internetowegoInterfejs graficzny dla S2Podsumowanie
darmoweTAKNIENIETAK
9,5 Ocena 9,5/10

quealthQuealth

Aplikacja do kontroli stanu naszego zdrowia. Co dokładnie to oznacza? Dziesiątki pytań, na podstawie których program mówi nam, w jakim stopniu jesteśmy narażeni na jakieś choroby typu nowotwór, cukrzyca, choroby wieńcowe serca, problemy z płucami oraz demencję. Do wszystkiego potrzebna jest nam „aplikacja-matka” na telefonie, gdzie wprowadzamy nasze dane i odpowiadamy na różne pytania, poczynając od tego czy ktoś z rodziny miał problemy zdrowotne, kończąc na potencjalnych wynikach badań krwi, które możemy przekazać programowi. Po wszystkim otrzymamy wynik i zalecenia. Oczywiście całą procedurę trzeba od czasu do czasu ponawiać, by wynik był adekwatny do aktualnej sytuacji.
Co robi zatem aplikacja na zegarku? Wyświetla nasze wyniki oraz oferuje słownik pojęć. Tak, to wszystko. Cała reszta odbywa się na telefonie.

CenaWsparcie dla obrotowego pierścieniaWymaga telefonuWymaga aktywnego łącza internetowegoInterfejs graficzny dla S2Podsumowanie
darmoweTAKTAKNIETAK
5,5 Ocena 5,5/10

Spis treści:
1. Wstęp i kilka luźnych uwag
2. Społecznościowe
3. Zdrowie
4. Podróżowanie
5. Narzędzia
6. Gry
7. Organizacyjne
8. Media i informacje
9. Użytkowanie na co dzień
10. Podsumowanie i spis wszystkich aplikacji

Komentarze

 • beniaszek5
 • leszek1981

  Świetny post. Wyczerpujący i bardzo dokładnie przygotowany. Podziękowania dla autorów, warto było poczekać. Włożyli mnóstwo pracy. Jeszcze nie skończyłem czytać, bo naprawdę jest tego sporo, więc pewnie jeszcze się odezwę. A o wielu aplikacjach nie wiedziałem.

  • Autor był jeden ;-) Trochę czasu mi zajęło, no ale niestety mnóstwo komplikacji było po drodze.
   W razie pytań śmiało proszę pisać.

   • leszek1981

    Jeden autor, to tym bardziej brawo. Tyle roboty i jeden człowiek stoi za wszystkim. Jeszcze raz dzięki za świetny post panie Jakubie.

 • Huberto606

  Dobry artykuł, ale należy dodać że jeżeli ktoś korzysta tak jak ja z telefonu nie samsunga to nie będzie miał dostępu do płatnych aplikacji, a także niektórych bezpłatnych jak np. wiadomości do zarządzania sms czy e-mail.

 • encantador

  Świetny artykuł. Dzięki! :-)

 • leszek1981

  Z wymienionych aplikacji mam Gear Navigatora, Voxera i Filesmastera i kilka Samsungowych, które są za darmo. Gear Navigator naprawdę jest dopracowany i można na nim polegać podczas szukania drogi w obcym mieście. Voxera nie udało mi się skonfigurować, póki co. Używałem trochę wersji mobilnej i działało świetnie. Filesmaster rozwiązał mój problem z przesyłaniem jakichkolwiek plików na zegarek z telefonu i jednocześnie prawie każdy plik mogę podejrzeć np film, mp3 czy zrobić slideshow obrazków z wypadu. Naprawdę świetny menedzer do plików, choć fakt, że drogawo. Autor mógłby dać niszą cenę dla swoich, bo trzeba wiedzieć, że Gear Navigator i Filesmaster to polskie programy. Teraz Polska ;) Na ten miesiąc wyczerpałem limit na tego typu zakupy, ale pod gwiazdkę jeszcze sobie sprezentuję kilka apek na moją S dwójeczkę ;) Pewnie jeszcze się odezwę, bo temat szeroki …

  • Luke

   Właśnie wyszedł Gear Navigator Standalone na S2 ;)

 • Artykuł obszerny,kosztował zapewne mnóstwo pracy. Szkoda tylko ,że temat niezbyt interesujący. Szacunek za cierpliwość przy opisywaniu kolejnych prostych i mało ciekawych aplikacji, Nie szkoda Panu czasu i życia Szanowny Jakubie ? Wielkość ekranu i pojemność baterii jaki dysponuje ten gadżet pozwalają domyślać się że niewielu użytkowników wyjdzie po za zakres podstawowych zastosowań zegarka. Już widzę jak namiętnie grają w lubberly bird albo space war ;)

 • Sebastian

  Czy jest jakąkolwiek możliwość, aby zainstalować te płatne aplikacje na zegarku nie posiadając telefonu samsunga? Kupiłem Geara S2 i sparowałem go z Xperią Z3, wszystko działa poprawnie, ale brak możliwości odczytu plików tekstowych (.txt .pdf) i jakiegokolwiek menedżera plików bardzo mi nie pasuję i dla mnie to ogromny minus. Pisałem już do programisty programu “Filesmaster” on odpowiedział mi jedynie, że brak możliwości zakupu tej aplikacji wynika z tego że nie na wszystkich nie-Samsungowych telefonach działa Samsungowa biblioteka do realizacji płatności i wysłał mnie na tą stronę internetową, abym się spytał czy nie jesteście w stanie mi pomóc. Pozdrawiam i mam wielką nadzieję, że mi pomożecie.

  • leszek1981

   Nie widzisz płatnych apek na Samsung Apps przez Sony Xperia Z3? Jak tak to tylko Samsung może pomóc dodając płatną wersję sklepu dla tego telefonu. Ju używam Motoroli na co dzień i nie mogę nawet darmowych apek pobrać. Na szczęście żona ma Samsunga i tam sobie sciągam wszystko co potrzebuje na zegarek.

   • Sebastian

    Ja też próbowałem wgrać tą w/w płatną aplikacje, ale nie mogłem sparować zegarka z Samsungiem Galaxy S6, muszę wykonać “lekkie resetowanie” co wiąże się z utratą wszystkich aplikacji. Tak więc mija się to z celem, bo gdybym chciał go z powrotem połączyć z moją Xperią to lekki reset znowu byłby obowiązkowy. Inteligentny zegarek za 1600 zł bez menedżera plików, śmiech na sali.

 • yo!

  czy jest opcja, żeby na tarczy jako tło mieć wybrane przez siebie zdjęcie?

  • Do tego najlepiej stworzyć tarczę poprzez ‘Mr. Time Maker’ .
   Ewentualnie skorzystać z ‘Social Watch’ bądź płatnego ‘Photo Watch Pro’, który pozwala na wybranie dowolnego zdjęcia zapisanego w pamięci GearS2.

 • Ambasador marki Samsung

  Pierwsze, drugie i kolejne wrażenie jak najbardziej ok. Trzeba go założyć, ponosić żeby móc o nim coś więcej powiedzieć i się nim zachwycić. Bardzo fajny zegarek, odpowiedni również dla wszystkich którzy uprawiają sporty- zwiększony czujnik aktywności, zegar zdrowia, fitness. Z pewnością w tym gronie użytkowników znajdzie swoje uznanie.

 • Darek

  Jeśli nie ma GPS to jak to możliwe że po bieganiu z samym zegarkiem (telefon zostawiam w domu) widzę graficzny zapis, przebytej trasy, GPS na mapach HERE?

  • To bardzo ciekawa obserwacja – da radę podesłać jakieś screeny?
   Może łapie sieci bezprzewodowe z pobliskich routerów? Warto spróbować ponownie z wyłączonym WiFi :-)

   • Luke

    Ma wbudowany GPS (pewnie to jedna płytka, więc tak naprawdę taniej jest wypuścić S2 i S2 Classic z GPS niż bez i jedynie go zablokować progamowo)

    • Też się nad tym zastanawiałem kilka miesięcy temu i nawet pytałem Samsunga na TT, ale bez skutku. Kilka aplikacji do sprawdzenia podzespołów pokazuje, że smartwatch GPS ma, ale… nikt nie potwierdził na 100% póki co.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona