Ważne

Prześwietlenie aplikacji – Samsung Gear S2. Wszystko, co dotyczy oprogramowania najnowszego smartwatcha z Tizenem, w jednym miejscu

Aplikacje w Gear S2 pod lupą Tabletowo.pl

Społecznościowe

GearGram

Aplikacja do przeglądania nowości na Instagramie. Początkowo wymaga od nas autoryzacji przez stronę internetową – wystarczy zalogować się za pomocą swojego konta, wyrazić zgodę i przepisać otrzymany kod do apki na smartwatchu. Następnie będziemy w stanie przeglądać nowe zdjęcia zarówno obserwowanych, jak i aktualnie popularnych użytkowników. Jest również możliwość oznaczenia zdjęć jako ulubione. Aplikacja wspiera też przesłane filmiki, co oznacza, że żadna nowość nas nie ominie.

CenaWsparcie dla obrotowego pierścieniaWymaga telefonuWymaga aktywnego łącza internetowegoInterfejs graficzny dla S2Podsumowanie
7,63 złTAKNIETAKTAK
8,0 Ocena 8,0/10

squaregearSquareGear

Jeżeli ktoś korzysta z Foursquare i/lub Swarm, to koniecznie trzeba zwrócić uwagę na tę aplikację. Zwłaszcza, że jest za darmo. Dzięki SquareGear możemy przejrzeć miejsca znajdujące się w pobliżu i sprawdzić wszystkie ich statystki. Nie zabrakło także możliwości zameldowania się samemu, bądź ze znajomym. Aplikacja dodaje oznaczenie automatycznie do Swarm, z tym że bez możliwości wyboru pieczątki. No cóż, coś za coś.

CenaWsparcie dla obrotowego pierścieniaWymaga telefonuWymaga aktywnego łącza internetowegoInterfejs graficzny dla S2Podsumowanie
darmoweTAKTAKTAKTAK
9,0 Ocena 9,0/10

Voxer

Komunikator internetowy. Pozwala na wysyłanie dźwięku nagrywanego bezpośrednio ze smartwatcha do znajomego. Oprócz tego możemy również wysyłać wiadomości głosowe także na swój profil – zostają one wówczas zapisane jako nasze notatki. Niestety bez połączenia z internetem nie zrobimy nic.
Aplikacja nie łączy się z żadnymi innymi komunikatorami. Aby móc z kimś konwersować, obie strony muszą posiadać zarówno komunikator, jak i konto Voxera.

CenaWsparcie dla obrotowego pierścieniaWymaga telefonuWymaga aktywnego łącza internetowegoInterfejs graficzny dla S2Podsumowanie
darmoweTAKTAKTAKTAK
7,0 Ocena 7,0/10

Voz

Komunikator internetowy. Tak jak Voxer, również on pozwala na wysyłanie dźwięku nagrywanego bezpośrednio ze smartwatcha. Niestety tutaj aby wysłać wiadomość bezpośrednio z zegarka musimy najpierw rozpocząć czat ze znajomym bądź też dodać go do ulubionych. Wówczas będzie on widoczny w Gear S2. Wysłać można wiadomość do każdego, kogo mamy zapisanego z numerem telefonu. Jeżeli osoba nie posiada aplikacji Voz, otrzyma powiadomienie o dostępnej notce i link do pobrania aplikacji. Niestety interfejs graficzny nie został dopasowany do okrągłej tarczy i najzwyczajniej w świecie nie wszystko jest widoczne.

CenaWsparcie dla obrotowego pierścieniaWymaga telefonuWymaga aktywnego łącza internetowegoInterfejs graficzny dla S2Podsumowanie
darmoweNIETAKTAKNIE
5,5 Ocena 5,5/10

wiadomosciWiadomości

Standardowa aplikacja do wysyłania i odbierania SMSów. Od momentu sparowania Gear S2 z telefonem wszystkie wiadomości zostają automatycznie przekazywane i zapisywane w smartwatchu. Dzięki temu można później je odczytywać nawet przy braku połączenia z telefonem. Nową wiadomość można napisać poprzed podanie numeru telefonu bądź wybraniu kogoś z naszych kontaktów. Treść można wprowadzić na kilka sposobów: przygotowany szkic, głosowo (S Voice bez wsparcia dla języka polskiego), emotikonkę bądź poprzez klawiaturę ze słownikiem T9.

CenaWsparcie dla obrotowego pierścieniaWymaga telefonuWymaga aktywnego łącza internetowegoInterfejs graficzny dla S2Podsumowanie
darmoweTAKTAKNIETAK
9,5 Ocena 9,5/10

znajomyZnajomy

Aplikacja ta to nic innego jak skrót do ulubionych kontaktów. Ilość takowych została ograniczona do 11. Co nam daje dostęp do tej grupy? Szybsze wysyłanie SMS-ów bądź nawiązywanie połączenia telefonicznego oraz podgląd numeru telefonu. Nic dodać, nic ująć.

CenaWsparcie dla obrotowego pierścieniaWymaga telefonuWymaga aktywnego łącza internetowegoInterfejs graficzny dla S2Podsumowanie
darmoweTAKTAKNIETAK
8,5 Ocena 8,5/10

Spis treści:
1. Wstęp i kilka luźnych uwag
2. Społecznościowe
3. Zdrowie
4. Podróżowanie
5. Narzędzia
6. Gry
7. Organizacyjne
8. Media i informacje
9. Użytkowanie na co dzień
10. Podsumowanie i spis wszystkich aplikacji

Komentarze

 • beniaszek5
 • leszek1981

  Świetny post. Wyczerpujący i bardzo dokładnie przygotowany. Podziękowania dla autorów, warto było poczekać. Włożyli mnóstwo pracy. Jeszcze nie skończyłem czytać, bo naprawdę jest tego sporo, więc pewnie jeszcze się odezwę. A o wielu aplikacjach nie wiedziałem.

  • Autor był jeden ;-) Trochę czasu mi zajęło, no ale niestety mnóstwo komplikacji było po drodze.
   W razie pytań śmiało proszę pisać.

   • leszek1981

    Jeden autor, to tym bardziej brawo. Tyle roboty i jeden człowiek stoi za wszystkim. Jeszcze raz dzięki za świetny post panie Jakubie.

 • Huberto606

  Dobry artykuł, ale należy dodać że jeżeli ktoś korzysta tak jak ja z telefonu nie samsunga to nie będzie miał dostępu do płatnych aplikacji, a także niektórych bezpłatnych jak np. wiadomości do zarządzania sms czy e-mail.

 • encantador

  Świetny artykuł. Dzięki! :-)

 • leszek1981

  Z wymienionych aplikacji mam Gear Navigatora, Voxera i Filesmastera i kilka Samsungowych, które są za darmo. Gear Navigator naprawdę jest dopracowany i można na nim polegać podczas szukania drogi w obcym mieście. Voxera nie udało mi się skonfigurować, póki co. Używałem trochę wersji mobilnej i działało świetnie. Filesmaster rozwiązał mój problem z przesyłaniem jakichkolwiek plików na zegarek z telefonu i jednocześnie prawie każdy plik mogę podejrzeć np film, mp3 czy zrobić slideshow obrazków z wypadu. Naprawdę świetny menedzer do plików, choć fakt, że drogawo. Autor mógłby dać niszą cenę dla swoich, bo trzeba wiedzieć, że Gear Navigator i Filesmaster to polskie programy. Teraz Polska ;) Na ten miesiąc wyczerpałem limit na tego typu zakupy, ale pod gwiazdkę jeszcze sobie sprezentuję kilka apek na moją S dwójeczkę ;) Pewnie jeszcze się odezwę, bo temat szeroki …

  • Luke

   Właśnie wyszedł Gear Navigator Standalone na S2 ;)

 • Artykuł obszerny,kosztował zapewne mnóstwo pracy. Szkoda tylko ,że temat niezbyt interesujący. Szacunek za cierpliwość przy opisywaniu kolejnych prostych i mało ciekawych aplikacji, Nie szkoda Panu czasu i życia Szanowny Jakubie ? Wielkość ekranu i pojemność baterii jaki dysponuje ten gadżet pozwalają domyślać się że niewielu użytkowników wyjdzie po za zakres podstawowych zastosowań zegarka. Już widzę jak namiętnie grają w lubberly bird albo space war ;)

 • Sebastian

  Czy jest jakąkolwiek możliwość, aby zainstalować te płatne aplikacje na zegarku nie posiadając telefonu samsunga? Kupiłem Geara S2 i sparowałem go z Xperią Z3, wszystko działa poprawnie, ale brak możliwości odczytu plików tekstowych (.txt .pdf) i jakiegokolwiek menedżera plików bardzo mi nie pasuję i dla mnie to ogromny minus. Pisałem już do programisty programu “Filesmaster” on odpowiedział mi jedynie, że brak możliwości zakupu tej aplikacji wynika z tego że nie na wszystkich nie-Samsungowych telefonach działa Samsungowa biblioteka do realizacji płatności i wysłał mnie na tą stronę internetową, abym się spytał czy nie jesteście w stanie mi pomóc. Pozdrawiam i mam wielką nadzieję, że mi pomożecie.

  • leszek1981

   Nie widzisz płatnych apek na Samsung Apps przez Sony Xperia Z3? Jak tak to tylko Samsung może pomóc dodając płatną wersję sklepu dla tego telefonu. Ju używam Motoroli na co dzień i nie mogę nawet darmowych apek pobrać. Na szczęście żona ma Samsunga i tam sobie sciągam wszystko co potrzebuje na zegarek.

   • Sebastian

    Ja też próbowałem wgrać tą w/w płatną aplikacje, ale nie mogłem sparować zegarka z Samsungiem Galaxy S6, muszę wykonać “lekkie resetowanie” co wiąże się z utratą wszystkich aplikacji. Tak więc mija się to z celem, bo gdybym chciał go z powrotem połączyć z moją Xperią to lekki reset znowu byłby obowiązkowy. Inteligentny zegarek za 1600 zł bez menedżera plików, śmiech na sali.

 • yo!

  czy jest opcja, żeby na tarczy jako tło mieć wybrane przez siebie zdjęcie?

  • Do tego najlepiej stworzyć tarczę poprzez ‘Mr. Time Maker’ .
   Ewentualnie skorzystać z ‘Social Watch’ bądź płatnego ‘Photo Watch Pro’, który pozwala na wybranie dowolnego zdjęcia zapisanego w pamięci GearS2.

 • Ambasador marki Samsung

  Pierwsze, drugie i kolejne wrażenie jak najbardziej ok. Trzeba go założyć, ponosić żeby móc o nim coś więcej powiedzieć i się nim zachwycić. Bardzo fajny zegarek, odpowiedni również dla wszystkich którzy uprawiają sporty- zwiększony czujnik aktywności, zegar zdrowia, fitness. Z pewnością w tym gronie użytkowników znajdzie swoje uznanie.

 • Darek

  Jeśli nie ma GPS to jak to możliwe że po bieganiu z samym zegarkiem (telefon zostawiam w domu) widzę graficzny zapis, przebytej trasy, GPS na mapach HERE?

  • To bardzo ciekawa obserwacja – da radę podesłać jakieś screeny?
   Może łapie sieci bezprzewodowe z pobliskich routerów? Warto spróbować ponownie z wyłączonym WiFi :-)

   • Luke

    Ma wbudowany GPS (pewnie to jedna płytka, więc tak naprawdę taniej jest wypuścić S2 i S2 Classic z GPS niż bez i jedynie go zablokować progamowo)

    • Też się nad tym zastanawiałem kilka miesięcy temu i nawet pytałem Samsunga na TT, ale bez skutku. Kilka aplikacji do sprawdzenia podzespołów pokazuje, że smartwatch GPS ma, ale… nikt nie potwierdził na 100% póki co.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona