Ważne

Urządzenia z iOS w Q3 2015 były najchętniej wybierane przez klientów biznesowych

Chociaż Samsung sprzedaje najwięcej smartfonów na świecie, a Android ma największy udział w rynku systemów operacyjnych instalowanych na tabletach, to przedsiębiorcy zdecydowanie najchętniej wybierają urządzenia od Apple.

Pod uwagę wzięto zarówno smartfony, jak i tablety zakupione w okresie od 1 lipca do 30 września przez klientów biznesowych. Okazuje się, że aż 66% wszystkich urządzeń nabytych w ciągu tych trzech miesięcy pracowało pod kontrolą systemu operacyjnego iOS, co jest o 2 punkty procentowe lepszym wynikiem niż w Q2 2015.

Niestety, jeśli ktoś zyskuje, ktoś inny musi stracić – bowiem zarówno w naturze, jak i w matematyce, musi być równowaga. Udziały Androida spadły z 32 do 31%, zaś Windowsa z 3 do 2%. Chociaż może się wydawać, że ww. dwójka radzi sobie coraz gorzej, to sam iOS najlepszy okres również ma już za sobą. Jak widać na poniższym wykresie, w analogicznych okresach w poprzednich latach, tj. 2012-2014 przedsiębiorcy znacznie chętniej wybierali urządzenia Apple.

Urządzenia z iOS w Q3 2015

Powyżej średniej radzą sobie natomiast same iPady. Ich udział wśród wszystkich tabletów wyniósł aż 71% – o 7 punktów procentowych więcej niż w poprzednich miesiącach (czyli 64% w okresie od kwietnia do czerwca 2015). Tablety z Androidem zgarnęły dla siebie 21% (spadek o 4 punkty procentowe z 25%), a te z Windowsem 8% (spadek o 3 punkty procentowe z 11%). Jednak i iPady najlepsze czasy mają już za sobą – w przeszłości ich udziały wynosiły nawet 90%!

Urządzenia z iOS były najchętniej wybierane przez sektor publiczny (83%), finansowy (77%), ubezpieczeniowy (68%) i edukację (77%). Natomiast te z systemem operacyjnym Android najpowszechniejsze są w branży high tech (52%) i transportowej (50%).

Jednak to aplikacje odpowiedzialne za bezpieczeństwo odnotowują nieporównywalny wzrost popularności. Tylko względem poprzedniego kwartału wyniósł on 30%, natomiast w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku aż 188%!

Powyższe dane zostały zebrane przez Good Technology z 6200 firm w 189 krajach.

Źródło: AppleInsider

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

Samsung wprowadza do sprzedaży budżetowy tablet, Galaxy Tab E 8.0

Snapdragon 410, ekran HD, bateria 5000 mAh i Android Lollipop za 130 dolarów

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona