Ważne

Samsung nie przewiduje aktualizacji systemu tabletu Galaxy Tab Pro 8.4

Smutna wiadomość dla użytkowników tabletu Samsunga

W styczniu miną dwa lata od premiery Galaxy Tab Pro 8.4, który szybko doczekał się następcy z ekranem Super AMOLED (w postaci Galaxy Tab S 8.4). Już wtedy, właśnie przez to zagranie, można było zauważyć, która seria tabletów stała się ważniejsza dla koreańskiego koncernu. I cóż, nie mam dziś dla Was dobrych wieści – oczywiście dla tych z Was, którzy użytkują Samsunga Galaxy Tab 8.4.

Urządzenie to zadebiutowało na rynku z Androidem 4.4.2 KitKat na pokładzie i… przez te prawie dwa lata nie otrzymało żadnej aktualizacji oprogramowania. Niestety, ten stan rzeczy nie ulegnie zmianie – okazuje się bowiem, że Samsung nie ma w planach aktualizacji Galaxy Tab Pro 8.4 ani do Androida w wersji 5.0 (lub 5.1) Lollipop, ani tym bardziej 6.0 Marshmallow (Galaxy Tab S 8.4 otrzymał już Lollipopa).

Poinformował o tym brytyjski oddział Samsunga na Twitterze, gdy jeden z fanów zapytał się o długo wyczekiwaną aktualizację systemu:

Oczywiście teoretycznie powyższa informacja dotyczy urządzeń zakupionych na rynku brytyjskim, aczkolwiek trudno mi uwierzyć, by w przypadku Galaxy Tab Pro 8.4 Samsung zrobił wyjątekii udostępnił aktualizację (raczej do Lollipopa niż Marshmallow) w jakimkolwiek innym kraju.

Na tym, na szczęście, złe wiadomości się kończą. Warto bowiem przypomnieć, że wczoraj wydany został Cyanogenmod 13 (oparty o Androida 6.0 Marshmallow) między innymi właśnie dla Galaxy Tab Pro 8.4. Jeśli więc należysz do grona bardziej zaawansowanych użytkowników i chcesz mieć nowszą wersję systemu – nic straconego.

źródło: gsmarena, Samsung UK

Te wpisy mogą cię zainteresować:

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona