Ważne

W skrócie: Zapowiedź kolejnego smartfona Homtom i Android 6.0 Marshmallow dla ZUK Z1 już w grudniu

Homtom zapowiedział, że wkrótce jego portfolio powiększy się o kolejny smartfon, oznaczony tym razem jako HT7. Natomiast właściciele ZUK Z1 mają powody do radości – aktualizacja systemu do wersji 6.0 Marshmallow zostanie udostępniona ich urządzeniom już w grudniu.

Zapowiedź kolejnego smartfona Homtom

Homtom HT5 i Homtom HT6 są już dostępne w oficjalnej polskiej dystrybucji. Ich najmocniejszą stroną jest na pewno duża pojemność baterii (odpowiednio 4250 i 6250 mAh) oraz całkiem przyjemny dla oka design, ze szczególnym wskazaniem na pierwszy z modeli, którego klapka baterii wykonana jest z materiału imitującego drewno.

Wkrótce ww. dwójka doczeka się brata w postaci Homtom HT7. Na razie wiedza o jego specyfikacji ogranicza się do 5,5-calowego wyświetlacza o rozdzielczości HD (720×1280; takimi samymi parametrami charakteryzuje się ekran Homtom HT6) i akumulatora o pojemności 3000 mAh. Producent zapowiada, że pozwoli on na długi czas pracy, jednak nie podaje żadnych konkretów. Trochę mnie dziwi takie posunięcie, jeśli przypomnieć sobie w jakiej pojemności baterie wyposażone są dostępne już na rynku modele – Homtom HT7 wygląda „na papierze” przy nich po prostu przeciętnie.

Kolejną rzecz możemy wywnioskować z opublikowanych grafik, zdradzających design nadchodzącego smartfona. Jest on o tyle intrygujący, że bardzo przypomina LG V10 (na ostatnim zdjęciu), przede wszystkim z tyłu, choć i na przodzie można dopatrzyć się inspiracji koreańskim modelem.

Android 6.0 Marshmallow dla ZUK Z1 już w grudniu

Marka ZUK powoli podbija kolejne rynki: po Chinach przyszedł czas na Środkowy Wschód, a następnie na Europę. Jednak medal ten ma dwie strony – im więcej użytkowników, tym większa odpowiedzialność za swoje urządzenia. Na szczęście w tej kwestii marka od samego początku kreuje swój pozytywny wizerunek.

Mowa tu m.in. o polityce aktualizacji, na które bardzo liczą posiadacze Z1. ZUK początkowo zapowiadał udostępnienie Androida 6.0 Marshmallow dla smartfona (a dokładniej jego modyfikacji, czyli Cyanogen OS 13, opartej o tę wersję) w marcu 2016 roku. Jak się jednak okazuje, producent postanowił zrobić użytkownikom niespodziankę i update systemu operacyjnego trafi do nich już w grudniu. Oczywiście interfejs zostanie „przykryty” dodatkowo autorską nakładką ZUI.

Źródło: Świat Android, CNMO

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona