Ważne

Testujemy taniego smartwatcha – Goclever Chronos Connect

Dwa-trzy lata temu pod choinką najbardziej chcieliśmy znaleźć tablet. W zeszłym roku sytuacja się nieco zmieniła i trwał szał na drony. W tym roku, coś mi się wydaje, że jednymi z najbardziej pożądanych prezentów będą… smartwatche. A z racji tego, że to wciąż dość drogi sprzęt (często za drogi), postanowiłam przyjrzeć się jednej z tańszych propozycji – Goclever Chronos Connect.

Zegarek kosztuje 199 złotych i na pierwszy rzut oka przywołuje Apple Watch. Przy bliższym poznaniu okazuje się jednak, że nie ma z nim zupełnie nic wspólnego. Nawet wystający element na prawym jego boku, który wygląda jak przycisk z przywołanego urządzenia, ma zupełnie inne przeznaczenie – nie jest przyciskiem, a obiektywem aparatu (robi zdjęcia w rozdzielczości 640×480 pikseli).

Chronos Connect został wyposażony w 1,54-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 240 x 240 pikseli, akumulator o pojemności 350 mAh, Bluetooth 4.0, aparat, głośnik i mikrofon (dzięki którym można przez niego rozmawiać), port microUSB oraz slot kart microSD i microSIM. Wymiary zegarka to 45 x 35 x 11, waga – 74 g.

Oczywiście jak przystało na tego typu sprzęt, zegarek oferuje możliwość wyświetlania powiadomień (połączenia, SMS-y, wiadomości e-mail, Facebook). Ma też dyktafon, krokomierz, licznik kalorii.

Jeśli macie jakieś pytania – śmiało.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona