Ważne

Samsung w nowy sposób ostrzega posiadaczy Galaxy Note 5 przed niewłaściwym wkładaniem rysika

Producent w najnowszym przedstawicielu z serii Note postanowił zastosować specjalny mechanizm, który półautomatycznie wysuwa rysik S-Pen. Przy okazji pojawiła się jednak pewna niedogodność w postaci możliwości wsadzenia go “na odwrót”, co skutkowało jego utknięciem i przy okazji uszkodzeniem wspomnianego mechanizmu.

Jak to bywa w takich przypadkach, o wszystkim donieśli użytkownicy, więc Samsung musiał się w jakiś sposób do tego ustosunkować. Zaczął więc zamieszczać ostrzeżenia w instrukcjach obsługi. Tylko tu pojawił się kolejny problem – użytkownicy po prostu ich nie czytają, więc najzwyczajniej w świecie niezbyt to pomogło.

Producent został tym samym po raz kolejny zmuszony do znalezienia odpowiedniego sposobu, aby skutecznie ostrzec użytkowników przed niewłaściwym wkładaniem rysika do smartfona. Oczywiście nie ma nic lepszego od umieszczenia odpowiedniej informacji w najbardziej widocznym miejscu, czyli na folii pokrywającej wyświetlacz. Swoją drogą ciekawe jak to możliwe, że wpadnięcie na tak banalne rozwiązanie trwało tak długo.

Samsung-Galaxy-Note-5-S-Pen-Backwards-Warning

Przy okazji szkoda, że w ogóle pojawił się taki problem, zwłaszcza, że wcześniejsze generacje na niego nie cierpią. Cóż, Samsung chciał wprowadzić innowację, ale zamiast ułatwić korzystanie ze smartfona, nieco je utrudnił.

Źródło: SamMobile

Komentarze

 • MPazdzioch

  Dobrze, że zamieścili tą informację – kupię go Helenie! Dzięki Samsung!

 • Artur Zekler

  Czuję się zignorowany. Dlaczego Apple nie zamieścił żadnej informacji, że w najnowszym iPhone 6S, procesor tak się grzeje, że nie mogę włączyć lampy błyskowej, przez co nie mogę wykonywać zdjęć?
  A mówiąc poważnie – kiedy to cacuszko (mam na myśli oczywiście Note5) będzie można kupić w Polsce. Zdesperowani użytkownicy sprowadzają go z USA za 4.000 PLN w wersji 64GB i co zrozumiałe, nie mają żadnej gwarancji. Może polski oddział Samsunga, wreszcie coś zrobi w tej sprawie, aby można go było oficjalnie kupić z pełną gwarancją w Polsce.

  • niconozomu

   Ja się wypiąłem na Samsunga i poszedłem do konkurencji. Nie będę czekał aż łaskawie pozwolą mam kupić go w polskiej dystrybucji, a poza tym chcą niemal 2 razy wyższą cenę za urządzenie które zostało mocno okrojone względem poprzednika.

 • niconozomu

  Serio? Znów wracamy do tego samego tematu? No tak, urządzenie nie jest wystarczająco idiotoodporne, więc używanie go jest utrudnione…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona