Ważne

Kabel USB Typu C od OnePlus może uszkodzić urządzenia wspierające technologię szybkiego ładowania

Używanie nieoryginalnych akcesoriów powoduje czasem nieprzyjemne konsekwencje, których użytkownicy nie zawsze są świadomi. Jednak okazuje się, że zabójcze dla danego sprzętu mogą okazać się nawet rozwiązania „markowych” konkurentów.

Benson Leung, jeden z członków zespołu odpowiedzialnego za Pixel C, jakiś czas temu postanowił przetestować różne kable USB Typu C dostępne w serwisie Amazon. Z czasem odkrył, że nie wszystkie są takie same i przez to nie nadają się do każdego urządzenia.

Traf chciał, że mężczyzna natknął się również na przewód autorstwa OnePlus, który dołączany jest w zestawie także do smartfona OnePlus 2. Po testach okazało się, że może on uszkodzić urządzenia, które wspierają technologię szybkiego ładowania.

Wszystkiemu winne są oporniki zastosowane w kablu – mogą mieć one negatywny wpływ m.in. na powerbanki, ładowarki czy samo złącze/port w urządzeniach. Ryzyko występuje wtedy, gdy użyje się go do ładowania smartfona, tabletu, itp., który wspiera technologię szybkiego ładowania. Najciekawsze jest jednak to, że przewód nie jest niebezpieczny dla samego OnePlus 2 i to tylko dlatego, że smartfon nie obsługuje ww. technologii.

Opisana sytuacja jest o tyle zaskakująca, że nie spodziewaliśmy się takiej wpadki w wykonaniu liczącego się już na rynku producenta. Dlatego warto zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania i przy wyborze akcesoriów sięgać po produkty tego samego producenta.

Źródło: phoneArena, Neowin

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona