Vivo szykuje nie tylko high-endowe Xplay 5S i X6 - w drodze są również dwie tańsze propozycje - Tabletowo.pl

Vivo szykuje nie tylko high-endowe Xplay 5S i X6 – w drodze są również dwie tańsze propozycje

W ostatnim czasie, jeśli chodzi o Vivo, skupiliśmy się przede wszystkim na przygotowywanych przez niego dwóch 6-calowych high-endach: Xplay 5S i X6. O ile nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy można spodziewać się premiery pierwszego z nich, to ten drugi ma podobno ujrzeć światło dzienne pod koniec listopada. Wkrótce powinny też zadebiutować dwie tańsze propozycje tego chińskiego producenta, ukrywające się na razie pod oznaczeniami Y37A i Y51A.

Pierwszą z nich wyposażono w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720×1280). Za pracę odpowiada ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,4 GHz, wspierany przez 2 GB RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono 16 GB, które można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Do dyspozycji posiadacze tego modelu dostaną również dwa aparaty: 8 lub 13 Mpix na tyle (brak dokładnej informacji; prawdopodobnie może to oznaczać interpolację do większej rozdzielczości) i 5 Mpix na przodzie.

Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 5.0.2 Lollipop. Nie zabrakło oczywiście modułu LTE. Wymiary Y37A to 154×77×6,79 mm, zaś waga równa jest 169 gramom.

Drugi z modeli, Y51A, to typowo budżetowy model. Wyposażono go w 5-calowy wyświetlacz o bardzo słabej rozdzielczości, jak na taki rozmiar – 540 x 960. Za działanie odpowiada czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, wsparty przez 1 GB RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono 16 GB, które można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB.

Posiadacze smartfona zrobią zdjęcia jednym z dwóch aparatów: 8 Mpix (tył) lub 5 Mpix (przód). Nie zabrakło też modułu LTE. Całością zarządza system operacyjny Android w wersji 5.0.2. Jeśli chodzi natomiast o wymiary, to wyglądają one następująco: 143,8×71,7×7,52 mm. Waga zamyka się w 157 gramach.

Drugi z wymienionych modeli wydaje się klonem Oppo Neo 7. Ciekawe czy podobnie jak konkurent, Vivo zdecyduje się na oficjalną dystrybucję na całym świecie.

Źródło: TENAA 1, 2Zing Gadget (obrazek wyróżniający)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona