Asus Zenfone Zoom bliski wejścia do oficjalnej sprzedaży

Asus Zenfone Zoom został oficjalnie zaprezentowany na styczniowych targach CES 2015 w Las Vegas. Jednak z wielu przyczyn wciąż nie trafił do oficjalnej sprzedaży. Na szczęście przeszedł certyfikację w TENAA, co jasno wskazuje na jego bliską premierę na półkach sklepowych. Czy to nadal godne zainteresowania urządzenie po tylu miesiącach od prezentacji?

Asus Zenfone Zoom jest pod wieloma względami bliźniaczo podobny do Zenfone’a 2. Ekran IPS ma identyczną przekątną 5,5 cala oraz rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, która zadowoli większość użytkowników. Niestety lub stety w sprzedaży pojawią się dwa warianty, różniące się względem siebie procesorem oraz ilością RAM. Podobno ponownie Tajwańczycy zaoferują wersje zarówno z Intel Atom Z3560 i 2GB pamięci operacyjnej, jak i z Intel Atom Z3580 w parze z 4GB RAM.

Do wyboru będzie również ilość pamięci wbudowanej – do naszej dyspozycji otrzymamy 32, 64 lub 128GB. Warto napisać o obecności slotu kart microSD do 64GB. W przypadku urządzenia głównie do fotografowania jest to wręcz niezbędny dodatek. Całością zarządza Android 5.0 Lollipop z nakładką Zen UI.

Przejdźmy teraz do elementu wyróżniającego Zenfone Zoom, czyli aparatu. Matryca z tyłu charakteryzuje się rozdzielczością 13 Mpix i jest wsparta optyczną stabilizacją obrazu, laserowym autofokusem oraz aperturą f/2.0. W dodatku została uzupełniona o trzykrotny zoom optyczny. Dotychczas niewielu producentów zdecydowało się na jego implementację – jestem ciekaw, jak ten smartfon Asusa wypadnie w fotograficznych porównaniach z obecnymi flagowcami.

Asus Zenfone Zoom został wyceniony na 399 dolarów. Aktualnie wciąż nie znamy ostatecznej daty wejścia do sprzedaży, ale zapewne za kilkanaście dni Tajwańczycy nas o tym poinformują. Niewątpliwie szykuje się ciekawy, fotograficzny smartfon i rywal dla rocznego już Samsunga Galaxy K Zoom.

źródło: TENAA przez Phone RadarPhone Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona