Wiko VIEW

Google Maps wreszcie z nawigacją i wyszukiwaniem offline!

Wyjeżdżając do obcego kraju zawsze mam przy sobie mapę. Ale nie papierową, z której, pewnie nie uwierzycie, ale wciąż lubię korzystać, a w formie elektronicznej – na telefonie. Od wielu miesięcy ufam mapom Here i uwielbiam je za nawigację offline oraz możliwość wyszukiwania lokalizacji, restauracji i innych interesujących mnie punktów bez dostępu do sieci – świetnie się sprawdziły w Barcelonie, Berlinie, Paryżu czy ostatnio w Rzymie. Dziś wspomniane funkcje wprowadziło Google w swoich mapach. Chciałoby się wykrzyczeć: nareszcie!

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że możliwości korzystania z nawigacji Google bez dostępu do sieci jest tym, czego mapom tym dotychczas najbardziej brakowało. Najbardziej uciążliwe było to podczas zagranicznych wyjazdów, gdzie nie zawsze korzystamy z usług roamingowych lub kart data lokalnych dostawców, ale i w kraju, gdzie zasięg sieci komórkowej jest w wielu miejscach wciąż ograniczony, przez co połączenie internetowe – niestabilne.

Korzystanie z map offline, podobnie jak dotychczas, będzie wymagało od nas pobrania wybranego obszaru. Warto bowiem pamiętać, że same mapy bez dostępu do sieci, owszem, działały, ale bez możliwości wyszukiwania oraz, przede wszystkim, bez nawigacji.

Nowe funkcje są udostępniane stopniowo użytkownikom Map Google na Androida. Wersja na iOS będzie mogła się z nich cieszyć w późniejszym terminie. Jednocześnie firma Google poinformowała, że pracuje nad kolejnymi funkcjami offline, które mają zostać wdrożone już niebawem.

Nawigacja offline:

nawigacja-offline-mapy-google

Wyszukiwanie offline:

mapy-google-offline

źródło: Googleandroidcentral

Komentarze

 • Pytanie czy wybór obszaru będzie nadal tak dramatycznie ograniczony jak dotychczas? Bo jeśli tak, to będzie to kompletnie bezużyteczne.

  • Podobno będzie można będzie wybrać miasto lub kraj. Mam nadzieję, że faktycznie zostało to usprawnione, bo aktualnie woła o pomstę do nieba.

   Za to w Here… <3

   • MareX

    W Here brakuje mi jedynie Chin. A lot za 10 dni…

    • sprinter

     Nie martw sie nie zgubisz sie w Chinach , tam zawsze jest kogo zapytac o droge :P

    • Może się mylę, ale w Chinach chyba żadne nasze mapy nie działają.

     Swoją drogą: zazdroszczę. Miałam być w Chinach w grudniu, ale wiele wskazuje na to, że nie wypali.

    • Mikaa

     W Chinach używam navigona z telefonie,są wszystkie poi ,bez problemu to działa, Chińczyków jeśli zna się język można o wszystko spytać, ten naród zawsze jest chętny do pomocy ,nie to co u nas .

 • Konrad Uroda-Darłak

  W zasadzie to guzik z tego, skoro dalej trzeba wskazać obszar :s

 • Here user

  Jeśli się da zapisać cały kraj, to OK, jeśli gminę, to zostaję przy maps.me lub Here.

 • karolmarks

  Ale Here ma tragiczne algorytmy wytyczania tras (lub bazę drogową u nas). Czasem go testowałem w znanych mi okolicach i gdybym skorzystał z jego sugestii to w najlepszym wypadku jechałbym dłużej, a niekiedy wylądował w czarnej …. No może w czarnym lesie. W dodatku pomimo zignorowania wskazówek zamiast wyznaczyć inną trasę, to z uporem maniaka każe zawracać. Oczywiście drogi gruntowe mam wyłączone w opcjach.
  W każdym razie radzę z dystansem podchodzić do tej nawigacji, zwłaszcza jadąc z rowerami na haku albo przyczepą. Chyba że lubicie zawracać po ciemku na jakiejś polnej drodze w górach. Zdecydowanie lepszy moim zdaniem jest Sygic, który zresztą majątku nie kosztuje. Zaletą Here jest według mnie tylko fakt, że jest darmowa.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona