Ważne

Allview Viva i7G – tanie siedem cali z GPS i 3G z możliwością dzwonienia

Jedne firmy aktualnie wyłącznie egzystują na rynku z urządzeniami, które zaprezentowały w ostatnich miesiącach, inne – sukcesywnie wprowadzają kolejne propozycje. Do drugiej z grup należy Allview, do którego portfolio dołączył dziś tablet Viva i7G. Urządzenie wyceniono na 329 złotych.

Tanie urządzenia z reguły nie oferują dobrych matryc, czego tutaj mamy potwierdzenie – 7-calowy ekran (niestety, TN) ma rozdzielczość 1024 x 600 pikseli. Jego sercem natomiast jest procesor Intel SoFIA 3G-R, czyli żaden inny, jak Intel Atom x3 z Mali-450 MP i 1GB RAM. Tablet działa pod kontrolą Androida w wersji 5.1 Lollipop, a do wykorzystania użytkownik otrzymuje 8GB pamięci, co ważne, z możliwością rozbudowy dzięki microSD aż o 128GB, co jest rzadko spotykane w tanich tabletach. Kamerka przednia ma rozdzielczość 0,3 Mpix, z kolei aparat – 2 Mpix. Pojemność akumulatora wynosi 2900 mAh.

Zaletą Viva i7G, o ile można o takowych mówić w przypadku tanich produktów, są moduły łączności. Znajdziemy tu bowiem nie tylko WiFi, które jest oczywiście standardem, podobnie jak Bluetooth, ale również GPS oraz 3G – z możliwością wykonywania połączeń telefonicznych.

Allview Viva i7G trafi do sprzedaży 16 listopada, natomiast od dziś można go już zamawiać.

źródło: informacja prasowa Allview, gadget

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona