Ważne

11 listopada Xiaomi pokaże kolejny smartfon?

Portfolio Xiaomi 11 listopada prawdopodobnie poszerzy się o kolejny nowy smartfon. Tak przynajmniej sugeruje grafika opublikowana przez producenta w serwisie społecznościowym Weibo. Chińczycy pochwalili się również ostatnio osiągniętym sukcesem w Indiach.

Na 11 listopada zaplanowano event, podczas którego zostanie zaprezentowany nowy smartfon. Przynajmniej za niego można uznać urządzenie, które kryje się pod płachtą czerwonego materiału. Napis znajdujący się poniżej informuje, że nadchodzi coś wielkiego: (tłumaczenie serwisu źródłowego) This time we play the big! New phone finale debut at 0:00 on November 11 onwards.Xiaomi 11 listopada event Xiaomi Mi 5

Nie wiadomo jednak, co może oznaczać wspomniana wielkość. Jedni sądzą, że chodzi tu o długo wyczekiwanego flagowca Xiaomi Mi 5, ale ja osobiście szczerze w to wątpię, ponieważ ostatnie plotki sugerują jego premierę najwcześniej za miesiąc. Myślę, że Chińczycy prędzej pokażą Redmi Note 2 Pro, czyli propozycję ze średniej półki z czytnikiem linii papilarnych, zamkniętą w metalowej obudowie. No chyba, że całkowicie nas zaskoczą i zaprezentują nie smartfon, a na przykład nowy tablet lub jeszcze inne urządzenie.

Mniej wątpliwości pozostawiają natomiast dane przedstawione przez Xiaomi na temat wyników sprzedażowych osiągniętych w Q3 2015 w Indiach. Okazuje się, że w ciągu trzech miesięcy (od lipca do września) sprzedano tam ponad milion smartfonów! Warto przypomnieć, że producent wszedł na tamtejszy rynek stosunkowo niedawno, bo w lipcu zeszłego roku. W ciągu pierwszych 12 miesięcy działalności sprzedano łącznie 3 miliony urządzeń.

Xiaomi 1 milion sprzedanych smartfonów w Indiach w 3Q 2015

Milion nowych klientów w ciągu trzech miesięcy jest więc ogromnym wzrostem, blisko 50% względem poprzedniego kwartału. Indie są obecnie trzecim największym rynkiem. To między innymi w tym kraju producenci starają się pozyskać nowych użytkowników, ponieważ osiągnięty tam sukces może mieć realny wpływ na globalną pozycję producenta.

Źródło: Times News, GSMArena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona