Długo wyczekiwany Android 5.1.1 Lollipop dla Samsunga Galaxy Note 10.1 2014 udostępniony

Ostatnio sporo starszych tabletów Samsunga otrzymuje nowszą wersję systemu, zatem kwestią czasu było wydanie Lollipopa dla Galaxy Note 10.1 2014. Dziś nadszedł ten dzień.

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 zadebiutował na rynku pod koniec 2013 roku z Androidem 4.3 Jelly Bean na pokładzie. Jakiś czas później jego użytkownicy mogli cieszyć się z aktualizacji do Androida 4.4 KitKat. Dziś natomiast pierwsi posiadacze urządzenia mogą pobrać Androida 5.1.1 Lollipop.

Póki co aktualizacja jest dostępna wyłącznie w Hiszpanii – dla modelu WiFi (tj. SM-P600). Wiele jednak wskazuje na to, że niebawem rozprzestrzeni się na inne kraje oraz na wersję z modemem.

Z racji tego, że premiera Galaxy Note 10.1 2014 miała miejsce podczas targów IFA 2013, a w sklepach pojawił się w ostatnich miesiącach tego samego roku, możemy mieć już niemal pewność, że Android 5.1.1 Lollipop jest ostatnią wersją oficjalnie wydaną przez Samsunga dla tego produktu.

źródło: sammobile

Komentarze

  • Mlody

    Nie ma co… maja tego speeeda

  • Piotr

    Jeśli już mowa o aktualizacji do Lollipopa to warto wspomnieć, że długo wyczekiwany Lizak w wersji 5.0.1. z zabezpieczeniami z 30 października (Stagefright ?) jest już dostępny na Lenovo Tab S8-50L. Wczoraj sprawdzając z nudów zdziwiłem się że mimo statusu “To be announced” na oficjalnej stronie Lenovo aktualizacja była dostępna na mój model. Całość waży 1,13 Gb, i wnosi trochę zmian: Material Design, ES explorer zamiast poprzedniego managera plików, tryb pracy w dwóch oknach, zmieniona aplikacja muzyka, długo wyczekiwany przez wszystkich app drawer w Launcherze i wiele wiele innych, których jeszcze nie odkryłem :).

  • Kryspin

    Warto wspomnieć, że dla Motorolo moto g 2gen. 2 dni temu wyszła aktualizacja dla lollipopa ważąca 138.5 Mb poprawiająca szybkość pracy i optymalizująca cały system. Chodź nadal to wersja 5.0.2

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona