Ważne

Lenovo ThinkPad X1 Tablet z 12-calowym ekranem i podstawką zadebiutuje w lutym

Tablety w kształcie, w jakim je znaliśmy jeszcze do niedawna, sukcesywnie tracą na popularności. Aktualnie dużo ciekawsze dla potencjalnych klientów stały się wszelkiego rodzaju urządzenia hybrydowe, które są o wiele bardziej uniwersalne niż zwykłe tablety. Nic zatem dziwnego, że kolejni producenci rozszerzają swoje portfolio o następnych przedstawicieli hybryd. Lenovo również zamierza to zrobić, a najnowszym produktem ma być ThinkPad X1 Tablet.

Do sieci przeciekła dziś grafika przedstawiająca plany wydawnicze Lenovo na najbliższe miesiące. Widnieje na niej informacja, że w lutym (czyżby podczas targów MWC 2016 w Barcelonie?) zadebiutuje urządzenie hybrydowe 2 w 1 o nazwie właśnie ThinkPad X1 Tablet. Wiemy o nim jedynie tyle, że będzie skierowane do odbiorców korporacyjnych/przedsiębiorstw i będzie wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 12″. Z racji tego, że należy do serii ThinkPad, łatwo wywnioskować, że będzie działać pod kontrolą systemu Windows 10.

lenovo-roadmap-leak-thinkpad-x1-tablet1

Patrząc na niewyraźne zdjęcie załączone na grafice można odnieść wrażenie, że ThinkPad X1 Tablet będzie łączyć w sobie to, co najlepsze z serii notebooków ThinkPad – klawiaturę oraz nóżkę – podstawkę, znaną z tabletów Yoga. Na ten moment wygląda to dość interesująco – mam nadzieję, że w rzeczywistości będzie podobnie.

Tymczasem musimy się uzbroić w cierpliwość i poczekać na oficjalną premierę ThinkPad X1 Tablet.

źródło: windowscentralwinfuture

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona