Ważne

Overmax Livecore 7040 – tablet ze słuchawkami nausznymi za… 199 złotych

W ofercie Overmax znajdziemy sporo linii produktów i choć większość z nich jest tania, przeznaczone są dla różnych grup odbiorców. Seria Livecore zawiera najtańsze 7-calowe tablety, które sprzedawane są w zestawie ze słuchawkami nausznymi za jedyne 199 złotych. W przypadku najnowszego modelu, Livecore 7040, widać dość istotną zmianę.

Po uważnym prześledzeniu parametrów technicznych, Livecore 7040 różni się od swoich poprzedników (7030, 7020 i 7010) rozdzielczością wyświetlacza. Dotychczas 7-calowy ekran w każdym z tych modeli miał rozdzielczość wołającą o pomstę do nieba – 800 x 480 pikseli, natomiast tym razem zdecydowano się na 1024 x 600 pikseli, dzięki czemu będzie można mówić o większej ostrości wyświetlanego obrazu.

Pozostałe dane techniczne jednak nie zachwycają, czego zresztą mogliśmy się spodziewać patrząc na cenę. Za działanie urządzenia odpowiada połączenie czterordzeniowego procesora o częstotliwości taktowania 1,3GHz z 512MB RAM i Androidem 4.4 KitKat. Tablet oferuje 8GB pamięci z możliwością rozszerzenia dzięki slotowi kart microSD, kamerkę i aparat 0,3 Mpix, 3.5 mm jack audio oraz microUSB. Czas działania zapewnia akumulator o pojemności 2500 mAh. Nie mamy tu Bluetooth, 3G oraz HDMI.

Patrząc na parametry modelu trudno nie odnieść wrażenia, że jego głównym rywalem będzie Goclever Quantum 2 700, za którego trzeba zapłacić 179 złotych. Urządzenie to jednak oferuje nieco lepszy akumulator (2700 mAh), z kolei w zestawie nie ma oczywiście słuchawek.

źródło: Overmax

Komentarze

 • petekolakowski

  Matko kto taki szrot kupuje? Sprzęt dla masochistów.

 • gruby

  Szkoda materiałów na taki szrot , powinni zakazać produkcji rzeczy która za chwile sie rozleci..

 • pamk22

  Skoro nie ma 3G to po co na pulpicie z zdjęcia promocyjnego skróty do telefonu, kontaktów i SMSów?

  • To tylko standardowy render pulpitu – nie musi mieć wiele wspólnego z rzeczywistością (i w tym przypadku nie ma – strona Overmax nie podaje 3G w specyfikacji).

 • Łukasz Kometa

  Rozdzielczość powala chociaż nie można się spodziewać rozdzielczości HD w tablecie za 199zł, 512mb ramu z czego system zjada spokojnie 350 jak nie 400 mb ram, nie ma bluetootha ale jest za to Aparat 0.3Mpix;( to jakiś żart po co w ogóle pakować taki aparat? ten tablet może by chodził w miarę ale na Froyo, jaki jest w ogóle sens kupowania (już nie chodzi o to ile on kosztuje) tabletu z takimi podzespołami i dla kogo?
  dla dzieci w wieku do lat 8…przepraszam raczej do lat 6 jako forma zabawki do zniszczenia….

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona