Ważne

Microsoft udostępnił Arrow Launcher w Google Play

Pozycja Windows Mobile, niegdyś Phone, nie jest mocna i trudno wróżyć mu świetlaną przyszłość. Po części z tego powodu Microsoft zdecydował się na udostępnianie innym, zarówno w Google Play jak i App Store, swoich własnych aplikacji. Jedną z nich jest Arrow Launcher, stworzony z myślą o Androidzie. Niedawno zakończyły się testy wersji beta i już każdy może swobodnie sprawdzić możliwości tej nakładki.

Przede wszystkim Arrow Launcher ma za zadanie ułatwić obsługę naszego telefonu. Zależnie od najczęściej wybieranych aplikacji czy też kontaktów, będzie zmieniał wyświetlane programy, co z pewnością zapowiada się na jedną z ciekawszych opcji. W dodatku aplikacja Microsoftu zadba o to, abyśmy nie musieliśmy sobie zaprzątać głowy idealnym ustawieniem wyświetlanych treści na ekranie domowym.

Firma z Redmond wypunktowała oczywiście najważniejsze funkcje. Oprócz wspomnianego przed chwilą segregowania aplikacji według użycia, warto także wspomnieć o menu Ostatnie, w którym znajdziemy m.in. ostatnio przesłane do chmury plik czy też najświeższe zdjęcia w galerii, a także o nieodebranych połączeniach. Nie mogło zabraknąć sporych możliwości personalizacji. Microsoft pochwalił się, że ich aplikacja działa bardzo szybko, nie powodując przy tym szybkiego spadku naładowania baterii w smartfonie. Zobaczymy, czy rzeczywiście tak będzie w praktyce.

Arrow Launcher jest już dostępny dla wszystkich, a możecie go pobrać oczywiście z Google Play. Jednak aktualnie wspiera on jedynie dwa języki: angielski oraz chiński (tradycyjny i uproszczony). Zapewne wkrótce ulegnie to poprawie.

Co sądzicie o launcherze na Androida od Microsoftu?

źródło: Google Play przez Android Headlines

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona