Ważne

Asus, Acer i HTC w TOP10 tajwańskich najcenniejszych marek

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Huawei przegoniło Xiaomi pod względem liczby dostarczanych urządzeń na chiński rynek. Dziś natomiast mamy ciekawostkę z Tajwanu, skąd pochodzą trzy bardzo znane na świecie koncerny zajmujące się produkcją urządzeń elektronicznych: Acer, Asus i HTC. Poznaliśmy dziś wartość każdej z nich oraz pozycję w hierarchii najcenniejszych tajwańskich marek.

Tamtejsze Ministerstwo Gospodarki opublikowało dane, z których wynika, że Asus jest tajwańską marką o najwyższej wartości – 1,78 mld dolarów. Trzecie miejsce, a drugie pod względem firm dostarczających sprzęt elektroniczny na rynek światowy, zajmuje Acer – jego wartość szacuje się na 580 milionów dolarów. W dalszej kolejności, na szóstym miejscu, mamy HTC o wartości 453 milionów dolarów. Na liście znalazł się również Mediatek, dostawca procesorów mobilnych, którego wartość szacuje się na 354 miliony dolarów.

tajwańskie-marki-2015-top10

Wartość dwudziestu najcenniejszych tajwańskich firm to 8,96 miliarda dolarów (wzrost o 2,6% względem poprzedniego roku).

źródło: Digitimes

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona