Krótko: Lumie sprzedają się dużo gorzej, niż oczekiwano

Mobilnemu systemowi operacyjnemu Windows daleko do króla statystyk, prezentujących udziały w rynku poszczególnych platform. Głównie Microsoft produkuje smartfony działające w oparciu o Windows Phone (plus teraz z Windows 10 Mobile, które dopiero pojawią się na rynku), więc praktycznie samodzielnie musi walczyć o swoją pozycję. A ta nie wygląda zbyt dobrze.

Chociaż w Europie, według informacji za okres od czerwca do sierpnia 2015 roku, Lumie sprzedają się całkiem nieźle, to w globalnym kontekście sytuacja kształtuje się dużo gorzej. Świadczą o tym dane, przekazane przez Microsoft, z których jasno wynika, że smartfony z kafelkami na pokładzie trafiają do coraz mniejszej liczby klientów niż wcześniej.

W trzecim kwartale 2015 roku trafiło do użytkowników 5,8 milionów egzemplarzy Lumii. Jest to duży spadek, zarówno w porównaniu do poprzednich trzech miesięcy, kiedy sprzedano ich 8,4 milionów, jak i do analogicznego okresu sprzed roku, gdy nabywców znalazło 9,3 milionów smartfonów Microsoftu. Co jednak ciekawe, poprzedni kwartał był trochę lepszy dla Amerykanów od tego rok wcześniej.

W związku ze słabą sprzedażą Lumii w ostatnich trzech miesiącach, wygenerowany przychód okazał się aż o 54% mniejszy, od tego, uzyskanego w analogicznym okresie rok wcześniej.

Być może sytuacja Microsoftu trochę się poprawi, gdy na rynek trafią flagowe Lumie 950 i 950 XL wraz z budżetową 550, a po nich jeszcze kolejne, nad którymi trwają już prace.

Źródło: phoneArena

Komentarze

 • kamil

  Niedawno przedłużałem abonament w orange i do wyboru miałem trzy bardzo budżetowe telefony : samsung core lte, lg leon i lumie 640. Niestety ale wykonanie MS lumia jest najsłabsze nawet w segmencie telefonów najtańszych.

  • GrzesiekACM

   Zastanawia mnie który z tych telefonów wybrałeś bo ja bez wahania wybrałbym lumie 640. Dlaczego? Lumia 640 ma największy i najlepszy ekran z tych trzech telefonów, najlepszą baterie i działa naprawdę bardzo płynnie. Android 5 na telefonach z 1GB pamięci to niestety nieporozumienie. Na początku wszystko działa ok ale po doinstalowaniu aplikacji telefony zaczynają lagować. W Lumii 640 nie ma takich problemów, a dodatkowo masz pewność że dostaniesz aktualizacje do windowsa 10.
   Żeby nie było że jestem jakimś mega fanem windowsa to sam używam LG G2 i jestem bardzo zadowolony. Nie mniej uważam że w segmencie taniego smartphona Lumie są chyba najlepszym wyborem. Napisałem chyba bo są jeszcze tanie i niezłe telefony z China jak choćby meizu m2 note.

   • Nic Ci do tego

    Płynnie chyba żartujesz, wystarczy wyjść z kafelek i już się zaczynają problemy. IE juz zdążył się nieraz wyłączyć w czasie lądowania stron. A aplikacje jak Spotyfi czy inne często się długo przeładowywały. A opóźnienia to już standard . Nie będę nawet porównywał tego do LG G2 który jest świetny.

 • RDF2.3

  sprzedają sie dokładnie tak, jak sie spodziewano, biorąc pod uwagę, że MS nie jest zainteresowany rozwojem działu telefonów.
  kupili dział hardware NOKII tylko z powodu niekompetencji Ballmera, który natychmiast po tym wyleciał z firmy.

 • valdi71

  Kiepsko sie spdzedają bo nic nowego od dluzszego czasu nie ma. Zapowiadane 950-tki gdzie są …pytam? Gdzie cos ze sredniej półki? Jeszcze smucicie o jakiejś 650-tce z parametrami gorszymi niz 640-tka… Windows 10 na Lumie gdzie? Duzo gadki, pisania itp. ale poza tym NIC KONKRETNEGO NAMACALNEGO I NIC DO KUPIENIA …!

 • Nic Ci do tego

  I się dziwią obecnie mam do dyspozycji Lunie 640 XL i okazuje się że to koszmar. A największą jest przeglądarka IE. Co gorsza nie ma dla niej dobrej alternatywy. Nie mówiąc o wypalanych pikselach co już ich dyskwalifikuje. Już nigdy nic z Windows na pokładzie zranili przeze ten tydzień mnie do siebie całkowicie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona