Ważne

Lista urządzeń Samsunga z comiesięcznymi aktualizacjami bezpieczeństwa

Od afery związanej z luką w Androidzie o nazwie Stagefright minęło trochę czasu. Przez ten czas część firm zdołała już usunąć zagrożenie, ale trudno ukryć, że większość urządzeń dalej jest podatna na ataki. Również z powodu tej sytuacji niektórzy producenci obiecali wypuszczanie dla swoich modeli comiesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa. Warto tutaj wspomnieć o Google, LG czy Samsungu, który właśnie podał listę smartfonów i tabletów z takim wsparciem.

Niestety już na wstępie należy wspomnieć, że Koreańczycy zamierzają zadbać o bezpieczeństwo samych urządzeń z najwyższej półki, tj. zeszłorocznych i tegorocznych flagowców. Wielka szkoda, że tańsze modele z serii Galaxy nie będą otrzymywać takich update’ów. Cóż, w pewnym sensie takie wsparcie jest wliczone w cenę high-endów – oby w tym przypadku nie zakończyło się tylko na obietnicach.

Lista smartfonów Samsunga, które mają otrzymywać comiesięczne aktualizacje:

Możemy spodziewać się, że w najbliższej przyszłości kolejne firmy oficjalnie poinformują o udostępnianiu comiesięcznych patchy bezpieczeństwa. Jestem ciekaw, czy któryś producent zadba także o low- i mid-endy.

źródło: Samsung przez xda-developers

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona