Lista urządzeń Samsunga z comiesięcznymi aktualizacjami bezpieczeństwa

Od afery związanej z luką w Androidzie o nazwie Stagefright minęło trochę czasu. Przez ten czas część firm zdołała już usunąć zagrożenie, ale trudno ukryć, że większość urządzeń dalej jest podatna na ataki. Również z powodu tej sytuacji niektórzy producenci obiecali wypuszczanie dla swoich modeli comiesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa. Warto tutaj wspomnieć o Google, LG czy Samsungu, który właśnie podał listę smartfonów i tabletów z takim wsparciem.

Niestety już na wstępie należy wspomnieć, że Koreańczycy zamierzają zadbać o bezpieczeństwo samych urządzeń z najwyższej półki, tj. zeszłorocznych i tegorocznych flagowców. Wielka szkoda, że tańsze modele z serii Galaxy nie będą otrzymywać takich update’ów. Cóż, w pewnym sensie takie wsparcie jest wliczone w cenę high-endów – oby w tym przypadku nie zakończyło się tylko na obietnicach.

Lista smartfonów Samsunga, które mają otrzymywać comiesięczne aktualizacje:

Możemy spodziewać się, że w najbliższej przyszłości kolejne firmy oficjalnie poinformują o udostępnianiu comiesięcznych patchy bezpieczeństwa. Jestem ciekaw, czy któryś producent zadba także o low- i mid-endy.

źródło: Samsung przez xda-developers

Komentarze

 • niconozomu

  Trochę zaskakuje mnie brak Note 3 na tej liście.

  • Pawel

   Czas Note`a 3 powoli się kończy – 2 lata od premiery więc Samsung nie ma interesu w dalszym wspieraniu tego modelu :(

 • Tomasz Płudowski

  Cieszę się, że sgs5 pojawił się na tej liście. To jest miłe zaskoczenie!

 • Bunakoks12

  Byle by nie było że zaraz się wycofają , posiadam Note 4 . Mam nadzieje że dotrzymają słowa.

 • Diggy Orwel

  Przez kolejne pół roku Samsung wypuści tryliard kolejnych słuchawek i skończy się wsparcie :)

 • Nylu

  Mam S4 sam telefon jak dla mnie jest ok ale jak Samsung podchodzi w taki sposób do klienta to s4 jest moim ostatnim samsungiem

 • bruner

  Tytuł tego newsa a contrario powinien brzmieć “Dziesiątki telefonów Samsunga bez zabezpieczeń”. Tylko na przykładzie Alphy (wg. Samsunga konkurent iphone 6, dobry żart :) można zobaczyć jak bezsensowne jest kupowanie telefonu od Samsunga, np. system 4.4 aktualizacje kiedyś będą, brak łatek bezpieczeństwa, akcesoria jak powiększona bateria nie do kupienia nawet teraz kiedy telefon jest wciąż w sprzedaży itd.

 • wazy

  A wytwór pod nazwą S5 Neo? Jak myslicie?

  • To juz nie flagowiec ,nawet nie wyższa półka tylko odgrzewany kotlet. Samsung chce poprostu na fali popularności linii S zarobić jeszcze parę groszy. Zasada jest taka w przypadku Samsunga nigdy nie kupuje się czegoś z dopiskiem NEO i Plus bo na ogół są to wynalazki o gorszej specyfikacji i mniejszym wsparciu.

 • Przy obecnym tempie wprowadzania nowych modeli na rynek żadna firma nie jest w stanie zapewnić aktualizacji bezpieczeństwa dla starszych i tańszych urządzeń. Niestety Android jest zbyt mocno modyfikowany przez producentów na potrzeby konkretnego modelu, stąd później konieczność przygotowania za każdym razem specjalnej latki, a to kosztuje. LG czy Samsung nie potrafią wydać aktualizacji systemu dla jednorocznych urządzeń ze średniej półki, a wy oczekujecie ze będą bawić się w łatanie dziur zielonego robocika ?

 • siekier

  wszystkie moje blackberry ( z systemem bb10) mają wsparcie do tej pory. Pierwszy kupiłem 2,5 roku temu :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona