Samsung Galaxy Note 5 z przezroczystą obudową wygląda po prostu świetnie!

Pomysłowość użytkowników smartfonów nie zna granic. Między innymi za to uwielbiam internet – dzięki niemu mogę dowiedzieć się o przypadkach tak pozytywnych wariatów, którzy personalizują swoje urządzenia w najróżniejszy sposób. Od wczoraj moim numerem jeden jest pewien użytkownik serwisu Reddit, który postanowił ściągnąć kolorową folię z tylnego szkła swojego Galaxy Note 5. Przyznajcie, że efekt uzyskał fenomenalny…!

Galaxy Note 5 jest dostępny w kilku różnych wersjach kolorystycznych (ogólnodostępne są trzy, w Korei doszły ostatnio dwie nowe, w tym… różowa, a jakże). Nie ma jednak wersji, która oferowałaby przezroczyste “plecki”, umożliwiające zaglądanie do warstwy komponentów modelu. Wielu geeków oddałoby naprawdę sporo za taką obudowę. A skoro nie można mieć jej z oficjalnej dystrybucji, można… samemu nieco pokombinować i ją sobie “stworzyć”.

Jak pokazuje doświadczenie zdobyte przez Skarface08, nie jest to strasznie trudne. Potrzebne są głównie trzy narzędzia: opalarka, żyletka i przyssawka, przydadzą się takze karty. Proces polega na ogrzaniu krawędzi smartfona, następnie podważeniu obudowy i jej zdjęciu, po czym usuwamy folię, gdy obudowa już nieco ostygnie. Po wszystkim przyklejamy obudowę z powrotem do telefonu i cieszymy się nowym wyglądem telefonu.

Ma to zastosowanie we wszystkich smartfonach Samsunga ze szklaną obudową – Galaxy Note 5, Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge (i Plus).

Poniżej możecie zobaczyć proces demontowania szklanej części obudowy:

Natomiast tutaj proces zdejmowania folii z tej szklanej części:

UWAGA: Piszemy o tym wyłącznie w celach informacyjnych. Nie ponosimy odpowiedzialności w razie nieudanych prób ściągnięcia folii ze swoich smartfonów i uszkodzenia ich. Wszelkich modyfikacji wyglądu swoich urządzeń dokonujecie na własną odpowiedzialność!

źródło: SamMobile, Reddit

Komentarze

 • alex

  chyba nawet już na lifemedia taki mają

 • GieKa

  Ciekawiej wygląda LG FxO.

  • miku666

   właśnie mi coś się kojarzyło że telefon z przezroczystą obudową widziałem

 • Artur Węgliński

  Wygląda tak samo jak każdy smrtfon z przeźroczystą obudową. Czym tu się jarać zwłaszcza że to samsung:)

 • miku666

  Ale prościzna I DOBRY SPOSÓB ABY PLECKI SIĘ NIE PALCOWAŁY

 • Miron Orzechowski

  ciekawe czy xperie z serii Z też dałoby radę tak przerobić :)

  • miku666

   Pewnie tak jeżeli pod taflą szkła NIE MA LAKIERU A TYLKO taka naklejka

 • Artur Zekler

  Bez sensu, samochód również można pozbawić lakieru…

 • powell

  Taka sobie ciekawostka, nie widzę tu niczego “fenomenalnego”.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona