Ważne

Samsung będzie produkować procesory również dla Huawei?

Samsung sukcesywnie staje się jednym z największych i najważniejszych graczy, jeśli chodzi o procesory przeznaczone do urządzeń mobilnych. Wkrótce może zająć się ich wytwarzaniem dla kolejnego dużego producenta elektroniki.

Koreańczycy od dłuższego już czasu produkują procesory dla Apple. Ostatnio zrobiło się o nich nieco głośniej z uwagi na zarzuty, że te, zastosowane w iPhonie 6 i 6S Plus są o wiele mniej wydaje (mimo że są wytwarzane w nowocześniejszym procesie technologicznym) i pobierają dużo więcej energii niż układy od TSMC. Samo Apple zaprzeczyło powyższym zarzutom, twierdząc, że różnica pomiędzy jednymi i drugimi wynosi zaledwie 2-3% na korzyść tych ostatnich.

Także Qualcomm może powierzyć Samsungowi produkcję swojego najnowszego Snapdragona 820. Według informacji miałby on powstawać w procesie technologicznym 14 nm LPE (Low Power Early), a później również w 10 nm LPP (Laser-Produced Plasma).

Lista producentów, którzy zdecydują się na współpracę z Samsungiem może się wkrótce wydłużyć o kolejnego dużego gracza, czyli Huawei. Obecnie Chińczycy podpisali już umowę z TSMC, który zajmie się produkcją procesorów Kirin w procesie technologicznym 16 nm FinFET. Koreańczycy zaoferowali wytwarzanie ich w bardziej wydajnej technologii 14 nm FinFET (którą z powodzeniem stosują w przypadku najnowszego Exynosa 7420, napędzającego tegoroczne flagowce Samsunga). Jeśli dojdzie do podpisania umowy pomiędzy tą dwójką, to Koreańczycy mogą stać się największym światowym producentem procesorów do urządzeń mobilnych.

Równocześnie bardzo intensywnie pracują nad poszerzaniem portfolio swoich autorskich układów. Wkrótce zobaczyć możemy zobaczyć kolejne dwa Exynosy: flagowy 7422 oraz przeznaczony do mid-endów 7880.

Źródło: phoneArenaPC World (grafika wyróżniająca)

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona