Ważne

Odświeżona nakładka od LG przedstawiona na oficjalnym filmie

Niedawno swoją premierę miał bardzo ciekawy smartfon z dwoma wyświetlaczami, czyli LG V10. Wraz z nim producent wprowadził kilka zmian w oprogramowaniu, które postanowił przedstawić na filmie.

Na początku filmu na ekranie telefonu wyświetla się napis, który oznacza mniej-więcej „Jestem smartfonem, ale czy faktycznie jestem smart?”. Po nim przedstawiane są kolejne nowości, które znalazły się w nakładce LG UX 4.0+.

Pierwsze zmiany są ściśle związane z dodatkowym wyświetlaczem w LG V10. Mamy tu, na przykład, możliwość przeciągnięcia ikony dowolnej aplikacji na drugi ekran. Jest to, moim zdaniem, świetne rozwiązanie, które bardzo ułatwi obsługę urządzenia. Dla porównania w Samsungu Galaxy Note Edge z podobnym paskiem musieliśmy każdorazowo wchodzić w ustawienia, gdy chcieliśmy dokonać jakichkolwiek zmian.

Zrzut ekranu (22)

W kolejnej część filmu poświęcona jest aplikacji do obsługi aparatu. Została ona nieco przebudowania i dodano do niej kilka bardzo ciekawych funkcji. Mamy, na przykład, możliwość wykonania zdjęcia kamerką frontową z ustawioną ostrością jednocześnie na osoby bezpośrednio przed telefonem, jak i tego, co jest za nami. Jest to możliwe, przede wszystkim, dzięki temu, że w LG V10 mamy dwie soczewki aparatów.

Zrzut ekranu (24)

Do aparatu głównego też zaimplementowano kilka dodatków. Mamy tu dostępny jeszcze lepszy, ale jednocześnie uproszczony tryb ręcznego wykonywania zdjęcia. Dodatkowo każde zdjęcie od razu można opublikować na portalach społecznościowych zaledwie po jednym dotknięciu ekranu.

Zrzut ekranu (26)

W ostatniej części filmu możemy zobaczyć panią, która słucha muzyki przez słuchawki. Po chwili pojawia się napis sugerujący, że nie ważne, jak dobre mamy słuchawki, to i tak nie będą one wykorzystane w pełni, ponieważ większość urządzeń nie posiada zaawansowanych opcji do sterowania parametrami muzyki.

LG pomyślało o tym i dodało do systemu opcję nazwaną Hi-Fi DAC, która umożliwia spersonalizowanie dźwięków, które będą wydobywały się ze słuchawek.

Wszystkie opisane wyżej zmiany możecie zobaczyć na filmie, który umieszczam poniżej. Dodatki te jeszcze bardziej utwierdzają mnie w przekonaniu, że LG V10 jest bardzo ciekawym urządzeniem, które może osiągnąć spory sukces.

Źródło: talkandroid

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona