Ważne

8-calowy tablet HP Envy Note 8 z klawiaturą jak do… 10-calowego modelu

Początek czwartego kwartału to dla większości dużych producentów bardzo pracowity czas – muszą przygotować swoje portfolio pod zbliżający się coraz większymi krokami sezon świątecznych zakupów. Dziś firma HP dość niespodziewanie zasypała nas nowościami, a wśród nich był intrygujący 8-calowy tablet z Windowsem z… klawiaturą jak do 10-calowego modelu.

Tak, dobrze rozumiecie. Do tabletu z wyświetlaczem o przekątnej 8 cali (i rozdzielczości 1920×1200 pikseli) dedykowana jest klawiatura Envy Note Keyboard Folio o dużo większych wymiarach niż samego urządzenia – przypomina te przeznaczone do modeli o dwa cale większych. Dzięki temu zabiegowi rozmiar zarówno gładzika, jak i samych klawiszy, jest większy niż w przypadku klawiatur do małych tabletów. Envy Note 8 można oprzeć na niej (nie ma tu dedykowanego złącza) zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej. Dodatkowo oferuje specjalną wnękę na rysik, który dodawany jest do tabletu, a gdy jej nie używamy, ma służyć jako ochrona tabletu podczas transportu. Duża ochrona ;).

HP Envy Note 8 pracuje w oparciu o Windowsa 10, a za jego działanie odpowiada procesor Intel Atom x5. Na jego wyposażeniu znajdziemy port microUSB, slot kart microSD, slot kart SIM obsługujący LTE, aparat 5 Mpix i kamerkę 2 Mpix. Akumulator, którego pojemność nie jest w tej chwili znana, ma wystarczyć na sześć godzin działania, aczkolwiek nie wiadomo w jakim scenariuszu.

HP Envy Note 8 z rysikiem został wyceniony na 329 dolarów. Z dodatkową klawiaturą kosztuje 429 dolarów. Jego sprzedaż rozpocznie się 8 listopada, a na pierwszy rzut pójdzie dostępność w Stanach.

źródło: TheVerge, Engadget

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona