Ważne

Krotko: Microsoft Lumia 950 XL z wymienną baterią i aplikacje Google dla wszystkich urządzeń z Windows 10 Mobile

Długo wyczekiwana konferencja Microsoftu już jutro, a na niej – jak się spodziewamy – wiele premier: Lumia 550, 950, 950 XL, Microsoft Band i Surface Pro 4. Żeby nieco podsycić Waszą ciekawość, przekazujemy kolejne dwa przecieki: o większej flagowej Lumii i „gratisie” dla użytkowników Windows 10 Mobile.

Dwa dni temu wyciekły zdjęcia przedstawiające deweloperskie wersje Lumii 950 i 950 XL. Potwierdziły one wiele wcześniejszych doniesień na temat ich wyglądu. Ale oprócz zdradzenia wszystkiego, co widać na zewnątrz, nie pokazały nic więcej. A jak się okazuje, jest co oglądać – pod pokrywą osłaniającą wnętrze Lumii 950 XL kryje się wymienny (!) akumulator o nieco większej pojemności, niż wynikająca z wcześniejszych informacji, czyli 3340 mAh (vs 3300 mAh).

Lumia 950 XL wymienna bateria

Biorąc pod uwagę, że wszystkie flagowe smartfony konkurencji są konstrukcjami nierozbieralnymi, Lumia 950 XL ze zdejmowalną pokrywą i wymienną baterią na pewno się wyróżni. Pozostaje pytanie czy wynagrodzi to klientom dość odbiegający od „standardów premium” wygląd. Na nie jednak musi sobie odpowiedzieć samodzielnie każdy, kto rozważać będzie zakup Lumii 950 XL.

Kolejną interesującą informacją jest to, że użytkownicy Windows 10 Mobile dostaną możliwość korzystania z oficjalnych aplikacji Google na swoich urządzeniach. Wynikać to ma z porozumienia, jakie zawarły obie firmy, i które swoją drogą nikogo nie powinno dziwić, bowiem już teraz np. można pobrać aplikacje Microsoftu na urządzenia z systemem operacyjnym Android.

Zdecydowanie jest to szansa, żeby do Windows 10 Mobile przekonali się użytkownicy aplikacji Google. Ich dostępność na konkurencyjnym OS na pewno ułatwi ewentualną „przesiadkę” z Androida na Windows 10 Mobile.

Źródło: phoneArena 1, 2

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona