Ważne

GranitePhone – kolejny ultrabezpieczny smartfon

Ostatnie miesiące 2015 roku przynoszą wiele nowości, jeśli chodzi o ultrabezpieczne smartfony. Patrząc na liczbę premier wnioskować można, że istnieje rosnące zapotrzebowanie na tego typu sprzęt. A kolejni producenci chętnie wkraczają na tę, niezagospodarowaną jeszcze, część rynku.

Sikuro jest brazylijskim przedsiębiorstwem specjalizującym się w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań z zakresu komunikacji. Posiadając spore doświadczenie na tym polu, postanowiło stworzyć smartfon wyposażony w ekstremalnie prywatny i zabezpieczony system.

Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia kilka rodzajów autoryzacji użytkownika, szyfrowanie danych i brak ukrytych luk, które mogliby wykorzystać złodzieje. Dodatkowo interfejs jest bardzo przyjazny i bezpieczny. Jak podkreśla producent, GranitePhone przeznaczony jest dla „wyjątkowych ludzi”.

Wyjątkowo niestety nie prezentuje się już sama specyfikacja, która obejmuje 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 615, układ graficzny Adreno 405, 2 GB RAM, 16 GB wbudowanej pamięci, dwa aparaty (16 Mpix na tyle i 8 Mpix na przodzie), akumulator o pojemności 2700 mAh i oparty na Androidzie system operacyjny Granite OS. GranitePhone wyceniono na 849 dolarów, ale tylko w przedsprzedaży. Później cena wzrośnie do 999 dolarów.

Tydzień temu pisałem o Blackphone 2, który kosztuje 799 dolarów. Za niższą cenę klient otrzymuje równie bezpieczny smartfon, ale z dużo lepszą specyfikacją (Snapdragon 810, 3 GB RAM, 32 GB wbudowanej pamięci, akumulator 3060 mAh) i – moim zdaniem – prezentujący się o wiele lepiej. Jak GranitePhone poradzi sobie w tym starciu? Obawiam się, że marnie. Chyba, że specjaliści od reklamy zrobią odpowiednio dużo, aby przekonać potencjalnych nabywców.

Zarówno Blackphone 2, jak i GranitePhone, będą dostępne w sprzedaży w Europie.

Źródło: Oficjalna strona producenta, Softpedia

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona