Ważne

Samsung udostępnił Gear Manager dla wszystkich urządzeń z Androidem

Początkowo Koreańczycy ograniczyli kompatybilność swoich wearables jedynie do wybranych własnych urządzeń. Na szczęście ta strategia odeszła już do lamusa – niedawno w Google Play dla wszystkich pojawiła się aplikacja S Health, a dzisiaj możecie pobrać Gear Manager. Należy jednak mieć na uwadze, że pozwoli ona na komunikację wyłącznie z najnowszymi Gearami.

Najnowsza wersja Gear Manager została oznaczona numerkiem 2.2.15092142. Aby ją pobrać musimy wejść na stronę apps.samsung.com/gear z poziomu naszego urządzenia z Androidem. Następnie klikamy “Other Devices” i dopiero wtedy zostaniemy przekierowani do Google Play, skąd możemy już bezpośrednio zainstalować aplikację. Program bezproblemowo zainstalowałem się na modelu z czystym Androidem 4.4 KitKat.

Trochę szkoda, że najnowszy Gear Manager poprawia kompatybilność jedynie Samsungów Gear S2, co zostało zapowiedziane podczas ich oficjalnej prezentacji. Starsze modele nadal pozostają bez oficjalnego wsparcia dla urządzeń spoza rodziny Galaxy, czyli m.in. Gear S, Gear 2 czy Gear Fit.

Warto zaznaczyć, że własnie dzisiaj rozpoczęła się sprzedaż Samsungów Gear S2 w wybranych krajach i ten fakt spowodował wydanie nowej wersji aplikacji.

źródło: TizenExperts przez Galaktyczny

Komentarze

 • patark

  A już myślałem, że wrócę do oryginalnego oprogramowania w Gear 2 neo i będzie działać z Z1. Nic z tego, czyli zostaję na Android Wear.

  • Maciej

   To masz wgrany Android Wear do swojego Gear 2 Neo?

 • Maciej

  A ja mam Galaxy Gear’a z Tizenem i nie mogę go sparować z żadnym moim smartfonem pomimo zapewnień że można go już połączyć z telefonami innych marek niż Samsung. Wyskakuje że urządzenie jest niekompatybilne i tyle. Widać pozostaje tylko przygarnięcie jakiegoś Samsunga, bo nie chcę rezygnować z tego zegarka. Ale chyba krótki czas pracy baterii skoro jest na Androidzie?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona